HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Adını Borusan'ın Kurucusundan Alan Cami Borç İçinde
Gemlik'te bulunan ve adını Borusan Holding'in kurucusu olan Asım Kocabıyk'tan alan cami borçları yüzünden zor durumda kaldı. İlçe MHP teşkilatının avizeleri takmasıyla başlayan Belediye Başkanının husumeti, imamın başka yere tayini ve yardım toplayamayan dernek yüzünden camide en son klimalar sökülüp götürüldü.

Yapımı yeni tamamlanan Gemlik Merkez Asım Kocabıyık Camii’nin klimaları, 60 bin lira olan borcunun ödenememesi nedeniyle satıcı firma tarafından götürüldü.

İnşaatı Borusan Holding tarafından tamamlanan ve 5 milyon lira harcanan Asım Kocabıyık Camii’nin eksiklikleri Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından tamamlanıyordu.

Dernek geçtiğimiz yıl caminin ısıtılması ve serinletilmesi için Bursa Açar Klima firmasından 2 adet klima dolar karşılığı alındı ancak paraları ödenemedi.

Montajı yapılmayan klimaların parası ödenmeyince, satıcı firma caminin alt katındaki klimaları vinçle kamyona yükleyerek götürdü.

Firma yetkilileri, bir yıldır para beklediklerini ancak ödeme alamadıklarını, ücretin ödenmesi durumunda klimaların getirilerek yerlerine takılacağını kaydettiler.

Caminin bitirilmesinden sonra iç donanımındaki avizeleri MHP İlçe Başkanlığı tarafından “Çorbada bizim de tuzumuz olsun” diyerek takılmıştı.

Avizeleri MHP’nin takmasına kızan Belediye Başkanı ile cami imamının arası açılmış, çıkan anlaşmazlık ve baskılar sonucu imam Gemlik’teki görevini bırakarak Bursa’ya gitmişti.

Yeni caminin noksanlıklarının tamamlanması için değişik zamanlarda dernek tarafından cemaatten yardımlar toplanmasına karşın, toplanan paralar ihtiyaçlara yetmedi.

http://yenigemlik.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz