Haberi Paylaşabilirsiniz

"Baba Dostu" Diyanet İşleri Başkanına Cami Talepli Mektup
Ordulu Ahmet Bilgin, kendisini yakından tanıdığı, adının altına da “Baba dostu, Tansiyoncu” notu düştüğü mektubuyla Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a mektup yazarak, Ordu’ya külliye niteliğinde çok amaçlı cami yapmasını istedi.

Mektupta, Ordu’dan bir ilk  olarak yetişen Diyanet İşleri Başkanından memleketine kendi adını da yaşatacak kalıcı bir eser bırakması isteniyor. Cami yerinin dahî işaret edildiği mektupta şunlar yazıldı

"Sayın; Prof. Dr. Ali Ernbaş. Diyanet İşleri Başkanı.

Öncelikle atanmış olduğunuz yüce makamınız nedeniyle sizi tebrik eder hayırlı işlere vesile olmanızı Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Bir Ordulu olarak sizin de malumunuz olduğu üzere şehir merkezinde halkımızın ihtiyacına cevap verecek bir camimiz bulunmamaktadır. Sözü fazla uzatıp kıymetli vaktinizi almak istemiyorum. Cumhurbaşkanımız da dahil ilgililer ve yetkililerle görüşüp mülkiyeti hazineye ait Orta Cami yanındaki arsaya veya Çarşamba Pazarı diye anılan taşınmaz üzerine, altına pazar yeri veya otopark yapılacak. Ordumuza bir eser bırakmanızı bekliyorum.

 “CAMİİNİN ADI DA PROF. DR. ALİ ERBAŞ CAMİİ OLSUN”

Bu caminin isminin de Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Camii olması en büyük temennimdir. Elli bin imza karşılığında bu ihtiyacımızı gidereceğinizi umarak ilginizi bekler çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Ahmet BİLGİN

(Baba dostu, Tansiyoncu)"
     
DİYANET’TEN OLUMLU YANIT BEKLENİYOR...

İmzaların hazır olduğunu, insanların proje ve talepten haberdar olduğunu ve çok sayıda destek gördüğünü söyleyen Ahmet Bilgin ve Ordulu vatandaşlar mektubun olumlu bir karşılık göreceğini beklediklerini belirttiler.         

Tevrat İŞLEYEN / orduhursesgazetesi.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz