HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Belediye Başkanı "Kurbanımıza Sahip Çıkamıyorduk, Toplumu Dallas İdare Ediyordu" [video]
Küçükçekmece İlçe Müftülüğü İmam Buhari Külliyesi, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla açıldı.

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü İmam Buhari Külliyesi,  açılışında konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz “Dün kendi kestiğimiz kurbanın derisine sahip çıkamıyorduk. O zaman toplumu dallas yönetiyordu, şimdi diriliş yönetiyor… Rabbim bu dirilişi daim kılsın." dedi  

Külliye içerisinde yer alan Tahiroğlu Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu'nun temelinin de atıldığı törene; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yanı sıra İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Küçükçekmece Eski Belediye Başkanı Aziz Yeniay, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, Küçükçekmece Müftülüğü yeni hizmet binası açılırken, Kur'an Kursu'nun temel atma töreni de dualarla yapıldı.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Eminönü Yeni Camii İmam-Hatibi Ferruh MUŞTUER’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Ardından İlçe Müftüsü Mustafa TEMEL yaptığı açılış konuşmasında; Müftülüğün bugüne kadar yapmış olduğu hizmet ve çalışmaları, İlçe Müftülüğü, hayırsever vatandaşlar ve din gönüllülerinin gayret ve çalışmalarıyla iki yıl gibi kısa bir sürede, tamamlanan, 8500 m²’lik arsa üzerine 4000 m² ye temeli atılan 8 katlı İmam Buhari Külliyesi Müftülük Hizmet Binasının bünyesinde; 1000 kişilik konferans salonu, Mescid, Kütüphane, Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi, Yemekhane, Sosyal faaliyet alanları, 6 adet eğitim sınıfı, 200 araçlık otopark olduğunu açıkladı.

Protokol konuşmaları sırasıyla Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel KARADENİZ, Küçükçekmece Kaymakamı Harun KAYA, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ ile devam etti.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz “Çok şükür Rabbimize ki bize bugünleri gösterdi. Bizler rakip değil birbirimize refik olan kurumlarız. Rabbim bu kardeşliğimizi bize yaşattığı için hamdolsun. Güzel düşünceler, güzel mekânlarda hayat bulur. Biz dualarımızda Rabbimizden bize bu dünya ve ahrette güzellikler ver diye niyazda bulunuyoruz. Bu eserin ortaya çıkışında başından sonuna kadar her kimin emeği varsa Allah razı olsun. Dün kendi kestiğimiz kurbanın derisine sahip çıkamıyorduk. O zaman toplumu dallas yönetiyordu, şimdi diriliş yönetiyor… Rabbim bu dirilişi daim kılsın. Biz bu anlayışı, bu muhabbeti bu dirayeti, bu emri maarufu, merdiven altlarına mahkum edersek, Rabbim de bizi yerin dibine mahkum eder. Biz inşallah bu kadroyla Küçükçekmece'de daha güzel işler yapacağız. Önceki dönem Belediye Başkanımız Aziz Yeniay'a da arsa tahsisi ile ilgili emeklerinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.Son olarak kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ; “Diyanet İşleri Başkanı Erbaş törende yaptığı konuşmada, Kuranı Kerim’de Allah’ın, “Sizden hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir ümmet, bir topluluk bulunsun, o topluluk kurtuluşa erecektir” buyurduğunu hatırlatarak, “Hayra çağırmak, iyiliği emretmek ve kötülüğü menetmek için gayret edecek insanların organizasyonunu gerçekleştirmek için yapılmış bir binanın ve hayra çağıracak, iyiliği emredecek ve kötülüğü men edecek gençler yetiştirmek için temeli atılacak olan Kur'an kursu, ne mutlu bize böyle güzel bir açılışta birlikteyiz, beraberiz” dedi.

Açılışların ve temel atma törenlerinin en hayırlılarından birinde bulunduklarını ifade eden Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

“Çünkü burada en hayırlı insanlar, Kur'an'ı Kerim’i öğretecek ve orada en hayırlı insanlar Kur'an Kerim’i öğrenecek. Peygamberimiz şöyle buyurmuyor mu, “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir” Kur'an ki, bütün insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak için gönderilen bir kitaptır. Kur'an ki Allah rasulü efendimize verilen en büyük mucizedir. En büyük mucizeyi öğretmek ve öğrenmek en hayırlı İnsanların yapacağı iştir.”

Başkan Erbaş, binanın yapımında katkısı olanlara teşekkür ederek, “Kim zerre kadar hayır işlerse onu görecektir kim de zerre kadar kötülük yaparsa o da onu görecektir. Ne zaman görecek, mahşer günü. Hesabın, kitabın kurulduğu gün amel defterimiz önümüze konulduğu zaman bir de bakacağız ki şu binada, yapılacak olan Kur’an kursunda bir tuğla katkısı olan herkesin önünde o tuğlanın mükâfatı görülmüş olacak” diye konuştu.

“Bir Tuğlada Benim Olsun” yardım kampanyası

 Başkan Erbaş, “Bir Tuğlada Benim Olsun” yardım kampanyasına değinerek, herkesin yeryüzünde Diyanet’in yaptığı bütün camilere katkı sağlaması için bir hafta önce bir “Bir Tuğlada Benim Olsun” kampanyası başlattıklarını ve vatandaşların“CAMİ” yazıp 1379'a mesaj göndererek kampanyaya destek olabileceklerini hatırlattı.

Sahnede dualarla Tahiroğlu Yatılı Hafızlık Kur’an Kursunun temeli atıldıktan sonra Müftülük Hizmet Binamızın inşaasında emeği geçenlere plaket edildi. 

Açılışa katılan vatandaşlara Küçükçekmece Belediyesi tarafından yemek ikram edildi.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya da yeni müftülük hizmet binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz