mahihaber Dertleri Maaş, Sosyal Haklar Değil Yemek.. - Mahihaber
HADİSLERDEN

Dertleri Maaş, Sosyal Haklar Değil Yemek..
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde nisan ayı başında işten atılanlar protesto gösterisi yaptılar.

"Yemekhanedeki sağlıksız koşullara itiraz ettik, işten atıldık" yazısı  bulunan dev pankartla hastane bahçesinde eylem yapmaya kalkan çalışanları görünce vatandaşlar " İşe girerken kırk takla atarlar,vatandaşı hizmeti zul görürler, maaşları iyi, sosyal hakları tam, izinleri ise yerinde bahaneleri yemek değil huzursuzluk çıkartmak" derken bir vatandaş " Yemek şikayeti içindeler. Hastanenin üst tarafı lokantalarla dolu. Evlerinde göremeyecekleri yemekleri hastanede beğenmiyorlar. Caka olsun diye, birbirlerine fiyaka yapacaklar diye lokantalara gidiyorlar. Bir de hastalara verilen yemeklere baksınlar. Buz gibi. Lapa gibi yemekler. Bunların ki Nankörlük " dedi.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışırken hastane yemekhanesinde sözde  sağlık ihlallerine ve sağlıksız koşullara dikkat çektikleri ve mücadele başlattıkları için nisan ayı başında işten çıkarılan Dev Turizm-İş sendikasına bağlı 5-6 kişi eylem yaptı.

Yapılan açıklamada yemekhanede sağlıksız bayat etler ve katkı maddeleri kullanıldığı için hijyen kurallarının da ihlal edildiği belirtilerek “Taşeron firmaya sorunun çözülmesi için defalarca şikayetlerde bulunulmuş ancak  sorun çözülmediği gibi arkadaşlarımız işten çıkarılmıştır. Hastaların ve personelin sağlığı ile oynanıyor, biz buna göz yummayacağız. Ayrıca açığa çıkabilecek sorunlardan  hastane yönetimi ve başhekimlik birinci derecede sorumludur” denildi.

Hastane yemeklerinden doktorların da yemek yediklerini, onların itirazları olmadığını, eylem yapanların hizmetli grubunda, sözleşmeli olanların olduğu belirtildi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder