Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet, "Gençleri Terlikle, Kefenle, Cennetle Kandırıyorlar" [video]Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen,ayağının tozuyla başladığı konferansta Ahmet Mahmut Ünlü’yü hedef aldı.

Diyarbakır İl Müftüsü görevini yürütürken Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan ,  Başbakan Binali Yıldırım'ın vaz geçilmez bürokları arasında yer alan Burhan İşliyen, ayağının tozuyla başladığı konferanslardan birini daha Afyonkarahisar Müftülüğünün bir otelde düzenlediği "Din İstismarının Önlenmesi" konulu panelde verdi.

İşliyen, Afyonkarahisar Müftülüğünün bir otelde düzenlediği "Din İstismarının Önlenmesi" konulu panelde yaptığı konuşmada Mahmıtefendi Cemaatinin önde gelen isimlerinden olan ve Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü ve bir takım tarikat şeyhini insanları aldatmakla suçladı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, “Efendim bu terliği giyen cennete gider” diyerek “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü hedef aldı.

Bilindiği gibi, Ünlü, Hz. Muhammed’e (aleyhisselam ) ait olan sandalet yani “Nal-ı Şerif” satışına başlamıştı. Maliyetinin 130 TL olacağını belirten Ünlü, “Azgınların saldırısından, düşmanların galibiyetinden, şeytanların şerrinden, sihir ve büyülerin ulaşmasından emin olur” demişti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, böylece Prof.Dr. Mehmet Görmez'le iplerini koparttığı Diyanet'e yakın olmak isteyen Cübbeli ile tekrar iplerin kopmasına sebep oldu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, "Gençlerimiz korkunç alevlerle yanan bir çukura gidiyor. Deizm tartışması aldı başını gidiyor. Bu piyasada 'yakmayan kefen' satan, 'Efendim bu terliği giyen cennete gider' diyen ve 'Efendim filan tarikatın filan koluna müntesip olursanız direkt cennete gidersiniz' diye yalanlarla uyutuyorlar" dedi.

İşliyen, Afyonkarahisar Müftülüğünün bir otelde düzenlediği "Din İstismarının Önlenmesi" konulu panelde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Gençlerimiz korkunç alevlerle yanan bir çukura gidiyor. Deizm tartışması aldı başını gidiyor. Bu piyasada 'yakmayan kefen' satan, 'Efendim bu terliği giyen cennete gider' diyen ve 'Efendim filan tarikatın filan koluna müntesip olursanız direkt cennete gidersiniz' diye yalanlarla uyutuyorlar. Onun karşısına 'tepki göstereceğim' diye çıkıp en muhallet ve sahih kaynaklarımızı anlatırken çirkin bir üslupla insanların zihinlerini bulandırmaya çalışanlar arasında ne yapsın gençlerimiz? Biz önce kendimize söylüyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilatında bulunan insanlar olarak ilk önce çalışmamız lazım. Az çalışıyoruz, daha çok çalışmamız lazım."

Panele, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, AKP İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve çok sayıda davetli katıldı.

CÜBBELİ AHMET TERLİK SATIŞINA BAŞLAMIŞTI

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hz. Muhammed’e ait olan sandalet yani “Nal-ı Şerif” satışına başlamıştı. Maliyetinin 130 TL olacağını belirten Ünlü, “Azgınların saldırısından, düşmanların galibiyetinden, şeytanların şerrinden, sihir ve büyülerin ulaşmasından emin olur” demişti.

İşte Cübbelinin terlik satış videosuGoogle Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz