HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet İmsakiyeleri 3,5 TL'ye Satıyor
Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilin imsak vakitlerini öğrenmek isteyen ajans sahiplerinden il başına 3,5 TL istedi.

Sözcü'nün haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, imsak saatlerini 3 ile kadar ücretsiz gönderiyor, 81 ile ait olan vakit cetvelini isteyenlerden ise 3,5 TL telif hakkı istiyor.

Ajanda ve takvim basacak matbaa ve reklam ajanslarına üç ilin imsak saatini ücretsiz bildiren Din İşleri Genel Müdürlüğü istemiş olduğu ücreti "sembolik ücret" olarak nitelendirirken, 81 ile ait imsakiyenin tutarı 283,5 TL olduğu belirlendi.

1998 yılından beri bu ücrete zam yapmadığını belirten yetkililer, yaklaşan Ramazan ayı için takvim ve ajanda bastırmak isteyen bir reklam ajansının başvurusuna bir mail ile cevap verdi. Mail’de, ajanda ve takvim basacakları için 81 ilin imsak vakitlerini öğrenmek isteyen ajans sahiplerinden il başına 3,5 TL istendi.

Din Hizmetleri’nden gelen mail şöyle.“Sayın ilgili, imsak vakitlerini 3 ile kadar ücretsiz gönderiyoruz. Dolayısıyla kaç il talebiniz var ise ücretini yatırdıktan sonra talebiniz gönderilecektir. Başkanlığımızın ilgi onayı gereği imsakiye bedeli olarak şehir başına 3,5 TL telif ücreti ödemeniz gerekmektedir”.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz