HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet İşleri Başkanı Fahri Öğretmenlerin Kalbini Kırdı
“İslam ve Kadın: Güncel Dini Meselelere Çözüm Odaklı Yaklaşımlar’’ çalıştayının açılışında konuşan Ali Erbaş, fahri öğreticileri ümitsizliğe sevkeden sözler sarf edince, kadroya geçmeyi hayal eden fahri Kuran Kursu öğretmenleri tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın düzenlediği “İslam ve Kadın: Güncel Dini Meselelere Çözüm Odaklı Yaklaşımlar’’ çalıştayının açılışında yaptığı konuşma ile sayıları 25 Bine ulaşan fahri öğreticilerin kalplerini kıran, inciten ve ümitsizliğe sevkeden sözler sarfedince, fahriler tepki gösterdi.

'İslam ve Kadın' çalıştayına katılan Diyanet İşleri Başkanının "Şu an itibarıyla 40 bin civarında kadın Kur'an kursu öğreticimiz var. Bunların 20-25 bin kadarı kadrolu, sözleşmeli, gerisi de fahri olarak görev yapıyorlar. İhtiyaç olduğunda biz bu noktada kadro istiyoruz her zaman. " sözleri sosyal medyada tepki gördü

Her sabah güne başlarken yeni bir müjde gelecek diye görevlerinin başına giden, kadrolulardan daha fazla özveri ve gayretle çalışan , zaman zaman kadroluların mobing yapmalarına bile sabırla dayanan, bir aylık çalışmalarına karşın en fazla 10-13 gün arasında SGK primleri yatırılan aldıkları aylık ücreti 1200 TL'yi geçmeyen , adeta yetim evlat pozisyonunda görülen fahrilerin tepkileri sosyal medyayı çalkaladı.

“İslam ve Kadın: Güncel Dini Meselelere Çözüm Odaklı Yaklaşımlar’’ çalıştayında Diyanet İşleri Başkanlığında görevli kadın personel sayısına da değinen Erbaş'ın konuşması sırasında ""Şu anda 23 ilimizde kadın müftü yardımcımız var. 61 müftü yardımcısı daha alacağız. Bütün illerimizde bir kadın müftü yardımcımız olacak inşallah. Şu an itibarıyla 40 bin civarında kadın Kur'an kursu öğreticimiz var. Bunların 20-25 bin kadarı kadrolu, sözleşmeli, gerisi de fahri olarak görev yapıyorlar. İhtiyaç olduğunda biz bu noktada kadro istiyoruz her zaman. Kadın vaizlerimiz var, sayıları 700 civarında. Kadın vaizlerimizin ne kadar faydalı olduğunu, bu kardeşlerimizin yapmış oldukları hizmetleri gördükçe kanaatimiz daha da çok artıyor. Sayılarını da artıracağız inşallah. Kadromuz var." şeklindeki konuşmasında "İhtiyaç olduğunda biz bu noktada kadro istiyoruz " diyerek fahrilerin kadroya alınma hayallerini yıkmış oldu.

Sosyal paylaşım sitelerinde konu ile ilgili düşüncelerini paylaşan bazı Kur'an öğretmenleri " Madem ihtiyaç yok bu fahriler neden çalıştırılıyor. "O zaman fahri alımını durdursunlar" "Amanda ne kadar bilinçli bir konuşma olmuş ihtiyaç olduğunda alım istiyorlarmış peki ihtiyaç olmadığından mı üç kuruşa fahri öğretici çalıştırıyorsunuz yoksa ihtiyaç varda sizin işinize mi geliyor haksızlık yapmak onca insan taşeron kanunundan yararlandı bizler bu statüyü taşıdığımız halde saf dışı bırakıldık neden acaba ihtiyaç olmadığı içinmi yoksa bir kadrolu maaşına beş fahri çalıştırdığınız içinmi dib adalet islam hukuku kul hakkı nerde bizler bu kavramları ders olarak gördük bitti herşey rafa kalkmış yazık çok yazık"Madem ihtiyaç yok bu fahriler MEB demi çalışıyor.Yoksa Sağlık bakanlığındamı?Allahtan korkun!
"Yaziklar olsun" tarzı paylaşımlarda bulundu.

İşte o paylaşımlar
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz