HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet İşleri Başkanı Koltuğuna Kimseyi Oturtmadı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuklarına çocuklar otururken Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğuna kimse oturamadı.

Her yıl olduğu gibi, bu yılda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başta Cumhurbaşkanı olmak üzere,Başbakan, Bakanlar, Valiler, Belediye Başkanları, parti liderleri koltuklarını sembolik olarak seçilmiş olan çocuklara bırakmakttadır.

Bu yıl da öyle oldu ve makam koltukları çocuklara teslim edildi.

Ancak Diyanet camiasında bu alışkanlık hiç bir zaman olmadı ve başta Diyanet İşleri Bakanı olmak üzere müftülüklerin hiç birinde makam koltukları çocuklara verilmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye'de çocukları ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna 12 yaşındaki Fatih Mintaş oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü’nde çocukları kabul eden Başbakan Binali Yıldırım, koltuğunu Pursaklar Altınova İlkokulu 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Esma Didesu Taşyürek’e devretti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu 8'inci sınıf öğrencisi Sahra Tütüncü'ye devretti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara'nın çeşitli okullardan gelen çocukları Bakanlık makamında ağırladı, koltuğunu Keçiören İhsan-Selatin Aras ilkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Gizem Ünal'a devretti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Denizli'de olduğu için koltuğuna kimse oturamadı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı ve Prof. Dr. Ramazan Muslu ile Diyanet'in üst düzey yöneticileri muhtelif toplantılara katılmak üzere Denizli'de bulunuyordu.

MAHİHABER / ÖZEL HABER
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz