HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısına Ağır Suçlama
Diyarbakır İl Müftüsü görevini yürütürken Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan , Başbakan Binali Yıldırım'ın vaz geçilmez bürokratları arasında yer alan Burhan İşliyen hakkında ağır suçlamalarda bulunuldu

Medyamit.com adlı bir haber sitesinin bugünkü manşetinde yer alan habere göre, geçtiğimiz günlerde "terlikçi, yanmayan kefen satıcısı" olarak hedefine oturttuğu Cübbeli Ahmet çıkışından sonra hakkında ağır ithamlarda bulunuldu.

Medyamit.com haber sitesi İşliyen için " Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen'in, hakkındaki bir çok iddiaya rağmen Binali Bey'in arzusuyla bu makama getirildiği iddia edilmişti. İşleyen, seçim sürecine girdiğimiz günlerde milleti birleştirmek yerine, Cüppeli Ahmet Hoca'ya saldırarak bölmeyi tercih etmiş görünüyor." denilerek "DİYANET İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISINA SUÇLAMA..." başlığı altında yer alan haberinde "İşte Cüppeli Ahmet Hocaya saldıran ve Başbakan'a yakınlığı sebebiyle Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı yapıldığı iddia edilen Burhan İşleyen hakkında elimize ulaşan suçlamalar denilerek satır başlıkları altında suçlamalarda bulunuldu.

Haber sitesi bir çok iddiasına şu başlıklarla yer verdi.

" 1) Afyon İl Müftüsü olduğu sırada Burhan İşliyen’nin, Dul Ve Genç Bir Bayana Sarkıntılık Eden Müezzin Hakkındaki Tahkikata Mani Olmak Suretiyle, Görevini Kötüye Kullandığı, Görevi İhmal Ettiği Ve Suçluyu Koruduğu İddiası

2) Afyon’da, İffete Aykırı Eylemlerinden Dolayı Soruşturma Geçiren Bir Kur’an Kursu Öğreticisini Koruyup Kollayarak Âdeta Ödüllendirdiği İddiası

3) Afyon Müftülüğü Sırasında Fetöcü Oldukları İddia Edilen Personeli Daima Kollamıştır

4) Afyon’da Burhan İşliyen, Sonradan Fetöcülük’ten Açığa Alınan İmama, “Örnek İmam” Sunumu Yaptırıyor

5) Afyon İli Dahilindeki Geçici Görevliler Dahil Bütün Personel, Mayıs 2014’te, Müftülük Mesaj Hattından, Fetöcüler Tarafından Tertiplenen Konferansa İki Kez Çağrılıyor!

6) Afyon’da Burhan İşliyen’in Ak Parti’yi Hedef Alan Sözleri

7) Afyon’da Müftü Burhan İşliyen, 17/25 Sonrası Fetö (Gezek) Toplantılarında mı?

8) Afyon’da Müftü Burhan İşliyen’in, Emri Altındakilerden İstediği Burslar, Fetöcü Öğrencilere mi Gitti?

9) Afyon Müftüsü iken Burhan İşliyen, 2015’te Fetöcülük’ten Hacc Görevi İptal Edilen Fetöcü Görevlilere Referans Olarak Hacc Görevlerini Yeniden Temin Ettiriyor!

10) Erzincan’da Burhan İşliyen’den, Fetöcülük’ten Tutuklanan Vali’yle Kol Kola Fetöcü Oldukları İddia Edilen Görevlere İltiması

11) Erzincan’da Burhan İşliyen, Hükümetin Doğudaki Hendek Savaşlarında Verdiği Mücadeleden Duyduğu Rahatsızlığı Dile Getiriyor!

12) Erzincan Halkımızın Gözünün önündeki Açık Fetö Faaliyetleri ve Ak Parti Karşıtlığına Dair Diğer İddialar

Başlıkların detaylarını tek tek açıklayan Medyamit.com haber sitesi haberini sonuç bölümü altında şu şekilde sonlandırmaktadır.

"SONUÇ

 Görev yaptığı bölgelerde Fetöcülüğe destek iddiaları ve resmi belgelerle ve toplum şehadetiyle müdellel olan, Ak Parti aleyhtarlığı da halkın şehadetiyle ortada olan Burhan İŞLİYEN’İN arkasında kim neden durur acaba??? Bunun da ayrı bir araştırmasının yapılması gerekir…

Burhan İşliyen ne yapıp yapmadığını kendisi çok iyi bilmektedir. Ne var ki bunları yalan, dolan ve iftiralarla kapatma çabası içerisine düşmektedir. Kendisinin yanı sıra ardında duran kişi ve kuruluşları da şüpheli duruma düşürüp yıpratacağından eminiz…"

Haberin tüm detaylarını ilgili sitenin http://www.medyamit.com/gundem/diyanet-isleri-baskan-yardimcisina-suclama/2127 adresinden ulaşılması mümkündür.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz