HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet'in Ramazan Kitap Fuarları Taşınıyor
Otuz küsur senedir Ramazan ayının olmazsa olmazı haline gelen Diyanet Vakfı'nın düzenlediği kitap fuarı İstanbul Beyazıt Meydanı'ndan ve Ankara Kocatepe Camii avlusundan taşınıyor. İstanbul'daki fuar asli mekanı olan Sultanahmet Meydanı'na geri dönüyor.

Yeni Şafak gazetesinden Ayşe Olgun'un haberine göre İstanbul'daki fuar asli mekanı olan Sultanahmet Meydanı'na geri dönüyor. Ankara fuarı ise ulaşımı kolaylaştırmak için Gençlik Parkı yakınındaki Melike Hatun Camii'nin avlusuna taşınıyor.

İstanbul'da 36 senedir birçok yazarı ve kitapseveri ağırlayan fuar, 2010 yılında Sultanahmet Meydanı düzenlemesi sebebiyle Beyazıt'a taşınmıştı. Şimdi de Beyazıt Meydanı tadilata gireceği için fuar asıl mekanına, Ayasofya Camii'nin yan tarafına geçecek. Bu bölgenin yerli ve yabancı turist bölgesi olması hasebiyle daha büyük bir ilgiye mazhar olabileceğini düşünebiliriz.

Fuarlar Ramazan'la beraber başlayıp Kadir gecesinde sona erecek.

Sultanahmet'te düzenlenirken fuarın ayrı bir havası olduğu, Beyazıt'a taşınınca o eski tadının kalmadığı, gerek okurlar gerekse yayıncılar tarafından da dillendiriliyordu.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz