Header Ads

Havalimanı'nda sarıklı vatandaşa çirkin saldırı

İstanbul'dan Adana'ya gitmek için Atatürk Havalimanı'na giden kişi, çirkin bir saldırıyla karşı karşıya kaldı.

Sarık takıp cübbe giyen kişiyi gören kadın, akıllı telefonundan 2596 sayılı Kanun'u okuyarak suç işlendiğini söyledi.

İstanbul'dan Adana'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen sarıklı ve cübbeli vatandaş, bir kadının sözlü saldırısına maruz kaldı. Cep telefonundan 2596 sayılı Kanun'u açarak yüksek sesle okuyan kadın, cübbeli vatandaşın suç işlediğini savundu. Durumdan rahatsız olan diğer yolcular kadına tepki gösterdi. 

Edinilen bilgilere göre olay, Atatürk Havalimanı'nda meydana geldi. İstanbul'dan Adana'ya gitmek isteyen sarık ve cübbe giyen bir vatandaş havalimanına geldi. Yolcu salonunda uçağın kalkışını bekleyen vatandaş, bir kadının sözlü saldırısına maruz kaldı.

Vatandaşın giydiği sarık ve cübbeyi eleştiren kadın, cep telefonunu açarak 2596 sayılı Kanun'u bağıra bağıra okumaya başladı. Çevredeki vatandaşlar kadını şaşkınlıkla izledi.

Yolcuların şaşkınlıkla izlediği küstah kadın, herkesin Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunlarını uyması gerektiği yönünde çığlıklar attı.

Diğer yolcuların "Kimse sizi dinlemek zorunda değil" şeklinde tepkilerine rağmen, küstah tavırlarından vazgeçmeyen kadın, güvenlik görevlilerinin çağrılmasını istedi.
Havalimanında bulunan diğer yolcular, "Kimse sizi dinlemek zorunda değil" diyerek kadına tepki gösterdi. Tepkilere rağmen susmayan kadın, güvenlik görevlilerini çağırdı.

Bu sırada sarıklı vatandaş sakinliğini koruyarak, kadına sakin bir dille "Terbiyesizlik yapmayın" uyarısında bulundu.Etrafta çocukların ve yaşlıların olduğunu, herkesin bu durumdan rahatsız olduğunu ifade ederek, kadını terbiyeye davet eden sarıklı vatandaş, tüm çabalarına rağmen kadının küstah tavırlarının önüne geçemedi.
O anlar bir yolcunun cep telefonu kamerasına yansıdı.İŞTE O KANUN

"Herhangi din ve mezhebe mensub olurlarsa olsunlar ruhanilerin mabet ve ayinler haricinde ruhanî kisve taşımaları yasaktır.

Hükümet her din ve mezhepten münasip göreceği yalnız bir ruhaniye mabet ve ayin haricinde dahi ruhanî kıyafetini taşıyabilmek için muvakkat müsaadeler verebilir. Bir müsaade müddetinin hitamında onun aynı ruhanî hakkında yenilenmesi veya bir başka ruhaniye verilmesi caizdir."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.