mahihaber İstenmeyen Müftülük Çalışanı Aslında Marmaris’in Robin Hood’u - Mahihaber
HADİSLERDEN

İstenmeyen Müftülük Çalışanı Aslında Marmaris’in Robin Hood’uMarmaris’in robin hood’u ‘Olumlu Yaşar’ neden istenmeyen biri oldu

Haber sitemizde de yer alan Marmaris’in ‘olumlu yaşar’ı, Marmaris Mütülüğünde şöför olarak çalışıyor. Tayini çıkınca mesai arkadaşları arkasından kurban kesimiş. Çağ kebabı yaparak aileleriyle birlikte şölen içinde kutlamışlar.

İlgili haber için tıklayınız

Müftülük Çalışanından O Kadar Nefret Etmişler ki...

Yaşar Yiğit neden istenmeyen adam oldu, haberi okuyanların merak konusu oldu.Her okuyan gibi mahihaber.com olarak biz de merak ettik.

Araştırdık. Öğrenmeye Çalıştık.

Yaşar Yiğit soyadı gibi yiğit ve mert bir insan..

Bu kanaate nasıl sahip olduk. Geçmişte yaptıklarını araştırdık. Elde ettiğimiz bilgiler bu yüreği delikanlı insanın aleyhinde olumsuz bir habere denk gelmedik.

Anne ve Babasını tanımamış bir yetim. Yetimhanede yetişmiş. Hikayesini sayfa sonunda bulabilirsiniz.

Mümkün olduğunca iyiliğin yanında kötülüğün karşısında durmayı bilen Olumlu Yaşar hakkında daha fazla detaylı bilgiye https://plus.google.com/112010660019651123246 adresinden ulaşabilirsiniz.

Biz mahihaber.com olarak sadece bir kısmına yer verdik.

Yaşar Yiğit'e ulaşamadığımız için kendisinden müftülük çalışanları tarafından gösterilen tepkinin asıl nedenini öğrenemedik. Kendisi bize ulaşır ve açıklama yaparsa sitemizde yer veririz.

Edindiğimiz bilgilere baktığımızda mesai arkadaşlarınız Marmaris'in iyilik meleği Robin Hood'un tayinini neden kurban keserek kutladığını çözemedik.

Marmaris’in Robin Hood’u ile ilgili medyada çıkan haberlerden bazıları


Marmaris'in umudu: 'Olumlu Yaşar'

Yetiştirme Yurdu'nda büyüyen ve Marmaris Müftülüğü’nde şoför olarak çalışan 'Olumlu Yaşar' lakaplı 35 yaşındaki Yaşar Yiğit, kendini muhtaçlara yardıma adadı.

Yaşar Yiğit, son olarak, Turgut Köyü’nde üç özürlü ve sakat çocuğuyla, çatısı akan derme çatma barakada yaşayan 85 yaşındaki Yıldız Çoban’ı ev sahibi yaptı. Yiğit, yardım dağıtmak üzere, bir süre önce kamyonetiyle geldiği köyde, Çoban Ailesi’nin dramına tanık oldu. Yıldız Çoban’ın, çocukları bedensel engelli 61 yaşındaki Ayşe Sabahat, zihinsel engelli 54 yaşındaki Turgut ve 44 yaşındaki İbrahim Çoban ile çatısı akan barakada yaşadığını gören Yaşar Yiğit hemen harekete geçti. Dramı Facebook’a taşıyan Yaşar Yiğit’e destek Cape Town’da restoran işleten Mehmet Yılmaz’dan geldi. Yaz başında Marmaris’e gelen Mehmet Yılmaz üç ayda tek katlı dört odalı evin kaba inşaatını bitirtti. Bu arada Yaşar Yiğit’e başvuran 29 kişi daha aileye yardım etti. Yardımlarla evin tüm eksikleri giderildi ve yaşanacak hale getirildi.
https://www.aksam.com.tr/yasam/marmarisin-umudu-olumlu-yasar/haber-258935


Olumlu Yaşar'dan Olumlu İşlere Devam

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde “Olumlu Yaşar” lakabıyla tanınan İlçe Müftülüğü personeli Yaşar Yiğit, kimsesiz ve yardıma muhtaç insanlara ışık olmaya devam ediyor.
Olumlu Yaşar, son olarak Afrika’da restoran işleten bir hayırseverin sponsorluğunda ,15 yıldır cami avlusunda yaşayan 60 yaşındaki kimsesiz Erol Dirik’in çok az gören gözlerini ameliyat ettirerek ışığa kavuşturdu.

http://www.milliyet.com.tr/olumlu-yasar-dan-olumlu-islere-devam-mugla-yerelhaber-311141/Marmaris’in Robin Hood’u ‘Olumlu Yaşar’
Marmaris kaymakamlığında Makam Şoförü olarak çalışan Olumlu Yaşar Lakabı ile tanınan Yaşar Yiğit ve Eşi Serap Yiğit Marmaris’e bağlı köylerde ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ediyorYaşar Yiğit işadamlarından ve yerel yöneticilerden destek alarak, yurdun dört bir yanındaki yetiştirme yurtlarında kalan kimsesiz çocuklara beş yıldızlı otellerde tatil imkanı sağladı. Yaşar Yiğit şimdi de kimsesiz çocuklarla onlarca terör gazisinin Marmaris'te tatil yapmasına, binlerce kimsesiz çocuğa da oyuncak, eşya ve okul gereçleri ulaştırılmasına ön ayak oluyor. Yardım severlerden topladığı malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Yiğit çevre halkının da sevgilisi haline geldi.

http://www.mynet.com/haber/guncel/marmarisin-robin-hoodu-olumlu-yasar-591150-1


Marmaris'te 7 yıl sonra gelen nikah

 Muğla-Marmaris'te , maddi imkansızlıklar nedeniyle 7 yıldır beraber yaşayan iki çocuklu çift, müftülük görevlisi Yaşar Yiğit ve CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü'nün girişimi ile nikahlanarak dünya evine girdi.

İlçeye bağlı ,Bayır Köyü'nde marangozluk yapan 37 yaşındaki Turgut Şen, 27 yaşındaki bir otelin bahçıvanlığını yapan Çiğdem Elçin ile 7 yıl önce bir süpermarkette tanışıp birbirlerine aşık oldular. Çiğdem Elçin, 6 yıl önce işini bırakarak Turgut Şen'in evine taşınıp beraber yaşamaya başladılar. Nikahsız çiftin Mehmet Turan ve Çınar ismini verdikleri 2 erkek bebekleri dünyaya geldi. Çiğdem Elçin, çocuklarını büyütmeye çalışırken bir tarafta evlerinin önünde bulunan bahçede sebze yetiştirip satarak eve katkı sağlarken Turgut Şen ise gündelik bulduğu işleriyle ailesini bakmaya çalıştı. Ekonomik zorluklar yaşayan çift, bir türlü hayallerinde olan damatlık ve gelinlik giyerek evlenmeye fırsat bulamadı.

Çift, Marmaris'te halk arasında yardıma muhtaç insanlara verdiği hizmetlerle tanınan müftülük görevlisi "Olumlu Yaşar" lakaplı Yaşar Yiğit tanıştı. Yaşadıkları sıkıntıyı Yiğit'e anlatan çift, yardım elini uzatmasını istedi. Yiğit, ilçede bulunan hayırsever işadamı ve siyasetçilerle görüştü. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü çifte destek sözü verdi. Bir moda evi çiftin damatlık, gelinliğini ve iki çocuğun takım elbisesini temin etti. Beyaz eşya ve mobilya firmaları çiftin evinde ki eksikleri tamamlandı. Erkek ve kadın kuaförleri çiftin bakımlarını üstlendi.

http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/50492746-marmariste-7-yil-sonra-gelen-nikah
Güneydoğu'daki özel harekatçılara 500 Kg Bal

Gazeteci Ahmet Yılmaz ve vatandaşların Olumlu Yaşar lakabıyla tanıdığı Yaşar Yiğit bir yardım kampanyası daha düzenledi. Güneydoğu’da görev yapan özel harekat timleri için bal toplandı.

Olumlu Yaşar’a bir plaket daha

Kendisi gibi öğrenci yurtlarında yetişen çocuklara ve yardıma muhtaç insanlara verdiği örnek destek ile adından sıkça söz ettiren Marmaris Kaymakamlık görevlisi Yaşar Yiğit'e Tekirdağ Valilik Makamı ve Tekirdağ Zübeyde Hanım Huzurevi ve Çocuk yuvası Müdür
Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Zübeyde Hanım Huzurevi ve Çocuk Yuvası'nın 31 başarılı kız öğrencisini yardımsever kişi ve kuruluşların desteği ile Marmaris'te ağırlayan Yaşar Yiğit'e Tekirdağ Valilik Makamı tarafından hemşe..rilik beraatı verildi. Bir hafta süre ile başarılı 31 kız öğrenciye baba şefkati ile eğlenmelerini ve bilgi sahip olmalarını sağlayan Yaşar Yiğit, kendisinin bu çalışmalarında destek veren kişi ve kurumlara sonsuz teşekkürlerini sundu.

http://www.gundemgazetesi.net/news_print.php?id=2694Olumlu Yaşar'da mavi kapak desteği

Muğla'nın Marmaris ilçesinde  "Mavi Kapak Toplayalım, Engelleri Aşalım" kampanyasında, 5.5 ton plastik şişe kapağı toplandı.

İhtiyaç sahiplerine kendisinin de bugüne kadar çok yardımcı olduğunu, kişisel çabalarıyla 64 kişiye tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve akülü araba verdiğini söyledi. Yiğit Yaşar, “Ben hayata her zaman olumlu bakıyorum. O nedenle lakabım Olumlu Yaşar. İnsanlara etmeyi yapmayı çok seviyorum. Robin Hood gibi olandan alıp, olmayana veriyorum. Köy okullarında okuyan çocuklara giysi, kitap yardımında da bulunuyorum. Konak Belediye Başkanımızı yakından takip ediyorum. Kendisi de benim gibi yardım etmeyi seven biri. O nedenle Mavi Kapak kampanyasına ben de destek vermek istedim. Marmaris halkıyla kısa zamanda topladığımız kapakları Başkanımıza teslim ettim. İhtiyaç sahiplerine bir katkımız olursa ne mutlu” dedi.Olumlu Yaşar'dan Ramazan Yardımı

Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat’ın makam şoförü, içi insan ve vatan sevgisiyle dolu Olumlu Yaşar Yiğit eşiyle birlikte, yardımlaşmanın ve sevginin arttığı ramazan ayında kolları sıvayarak, kimsesiz çocuklara yardım elini uzattı.

Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat’ın makam şoförü, içi insan ve vatan sevgisiyle dolu Olumlu Yaşar Yiğit eşiyle birlikte, yardımlaşmanın ve sevginin arttığı ramazan ayında kolları sıvayarak, kimsesiz çocuklara yardım elini uzattı.Marmaris'te herkesin yakından tanıdığı ‘Olumlu Yaşar’ lakaplı Yaşar Yiğit ve eşi, Muğla Vali Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvası'na birbirinden güzel hediyeler ve ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler gönderdi.Çok sayıda çocuğun kaldığı yuvada, çocukları sevindirmek için yardım paketi hazırlayan Olumlu Yaşar paketinde, 0-6 yaş arası çocuklara elbiseler, 15 bebeğe eğitim oyuncakları, terklik ve ayakkabı çeşitleri, oyuncaklar, temizlik malzemeleri, 30 Kg. Bal, 460 Kg. Deterjan, 5 tane tekerlekli sandalye, şampuan, güneş kremi ve futbol toplarından oluşan paketi yuva çocuklarına hazırladı.Yaşar Yiğit çocuk yuvasına park yaptırmak için hayırseverlerden yardım talep etti. Yiğit; “ Vali Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvası'nın çocuk parkı bulunmuyor. Çocuklar oyun ihtiyaçlarını karşılayacakları bir oyun parkı yok. Günümüzde her belediye uygun buldukları yerlere çocuk oyun parkları yapabiliyor. Bu çocuklarımızın da buna ihtiyaçları var. Değerli işadamlarımızdan ve belediyelerimizden bu konuda destek vermelerini istiyoruz. Gerekirse destek verenlerin ismi, parka isim olarak verilecek” dedi.

http://www.nazillihavadis.com/olumlu-yasardan-ramazan-yardimi-2229h.htmYAŞAR YİĞİT’TEN KAYMAKAMA AĞIR SUÇLAMALAR

Uzun yıllardır Marmaris Kaymakamlığı’nda memur olan ve çevresinde “Olumlu Yaşar” lakabıyla tanınan Yaşar Yiğit, Kaymakam Serdar Polat hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaşar Yiğit, sosyal medyada yaptığı yazılı kamuoyu açıklamasında, Kaymakam Polat’a şok suçlamalar yöneltti. Kaymakamın makam aracı şoförlüğünü yapan Yiğit, üç yıldan fazla süredir Polat'ın en yakınındaki isimdi. Yiğt zaman zaman çıkardığı çeşitli olaylarla da kamuoyu gündemine gelmişti.


İşte Hayat Hikayesi
Marmaris Kaymakamlığı’ndaki bir görevlinin yaşam öyküsü ve söyledikleri ibret dolu, hatta film senaryosu. Yaşadıklarına rağmen insanlığa hala pozitif bakan Olumlu Yaşar, herkesin sevgilisi oldu.

MARMARİS Kaymakamlığı’nda görevli, içi insan ve vatan sevgisiyle dolu, yüreği aile kuramamanın üzüntüsüyle yanan Yaşar Yiğit, 10 Ekim 1976’da, evli bir başkomiserin annesiyle girdiği gayri meşru ilişki sonucu Kırklareli’nde dünyaya geldi. Anne, dört aylık oğlu Yaşar’ın babasının evli olduğunu öğrenince akli dengesini yitirdi. Babasının kabullenmediği, sokaklarda yaşamaya başlayan annesinin de bakamadığı Yaşar’ı, dayıları Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki Kırklareli Doktor Fuat Duman Yetiştirme Yurdu’na verdi.

Üç yaşında darbuka çalmaya başlayan, hiperaktif ve yaramaz, ’garip’ diye çağrılan Yaşar, yurdun en gözde çocuklarından oldu. 14 yaşında annesini ilk kez gördü. Akli dengesi yerinde olmayan annesinin, gayri meşru ilişkiler sonucu altı kardeş daha dünyaya getirdiğini öğrenen Yaşar’ın dünyası başına yıkıldı. Psikolojik dengesi sarsılan, yaramazlıkları artan Yaşar, ortaokulu tamamlayamadı, yurt yönetimi Kırklareli’nden uzaklaştırdı.

Hayata pozitif baktı

15 yaşındaki Yaşar Yiğit, önce İstanbul Fatih, ardından da Ankara 50’nci Yıl Yetiştirme yurtlarına gönderildi. 17 yaşındayken Kırklareli’ndeki yurda döndü. Artık, insanın başına her şeyin gelebileceğini kabullenip hayata pozitif bakan, yüzünden gülümseme eksik olamayan Yaşar’a arkadaşları "garip" yerine "olumlu" demeye başladı. Olumlu Yaşar, 18’ine geldiğinde yurttan ayrılıp yeni bir hayata adım attı.

Polisler sahip çıktı

Kırklareli’nden Babaeski’ye tayin edilen babasının eskiden görev yaptığı karakoldaki polisler, aralarında topladıkları paralarla Yaşar’a askere gidene kadar sahip çıktı. Yaşar, vatani görevini Güneydoğu’da özel harekat komandosu olarak tamamladı. 1999’da Kırklareli’ne döndüğünde, kendisine Marmaris Kaymakamlığı bünyesinde iş bulunduğunu öğrendi. Annesini aradı, kendisiyle gelmesini, aynı çatı altında yaşamak istediğini söyledi. Ancak sokaklarda yaşayan anne, bu teklifi kabul etmedi. Her şeye rağmen yüzünden gülümseme eksik olmayan Yaşar, anne üzüntüsünü yüreğine gömerek, Marmaris’te işe başladı. Yaşar, yaşama pozitif bakışı, yüzünden eksik olmayan gülüşü ve yardımseverliğiyle burada da herkesin sevgilisi oldu, "Olumlu" sıfatıyla benimsendi.KİMSESİZ ÇOCUKLARA İLGİ

Yaşar, 2001’de yardımsever kişiliğine ayrı bir boyut kazandırdı. İşadamlarından ve yerel yöneticilerden destek alarak, yurdun dört bir yanındaki yetiştirme yurtlarında kalan kimsesiz çocuklara beş yıldızlı otellerde tatil imkanı sağlamaya başladı. Bu amaçla İstanbul’a gittiği 2003’te kendisi gibi yurtlarda yetişmiş İlkay Yorulmaz’a aşık olup evlendi. Ancak bu evlilik üç yıl sürünce, Yaşar’ın yüreğinde küllenen aile özlemi yeniden alevlendi. Yine de hayata pozitif bakışını değiştirmeyen Yaşar, yardımlarına hız verdi. Bugüne dek bini aşkın kimsesiz çocukla onlarca terör gazisinin Marmaris’te tatil yapmasına, binlerce kimsesiz çocuğa da oyuncak, eşya ve okul gereçleri ulaştırılmasına ön ayak oldu. Her orman yangınına söndürmek amacıyla koştu, işçilere su ve erzak taşıdı, cumhuriyet ve terörü lanet mitinglerinde bayrağıyla hep ön saflarda yer aldı.

AİLE ÖZLEMİ HİÇ DİNMEDİ

Bu arada orta öğrenimini dışarıdan tamamladı, 2008’de girdiği sınavda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nü kazanan Yaşar’a duyulan sevgi, her geçen gün arttı. Hayattaki en büyük isteğinin, evlenip çocuk sahibi olmak, annesin de yer alacağı sıcak bir yuva kurmak olduğunu söyleyen 33 yaşındaki Yaşar, devlet büyüklerine de yetiştirme yurdunda kalan çocuklara aile kavramıyla ilgili özel dersler verilmesi yönünde çağrıda bulundu. Yetiştirme yurdunda büyüyenlerin arasında intihar edenlerin, hiç evlenmeyenlerin ve evlilikleri yürümeyenlerin sayısının azımsanamayacak kadar çok olduğunu savunan Yiğit, şöyle konuştu:

"Evet, devlet baba, bana ve benim gibilere her zaman sahip çıktı. Yedirdi, içirdi, iş buldu, aç açıkta bırakmadı. Yediğim, içtiğim hep önüme, iş de ayağıma geldi. Devletime ve büyüklerime minnettarım. Ancak evlendiğimde daha iyi anladım ki, hiçbir zaman gerçek aile sıcaklığını veremedi. Halen çok sevdiğim eşim, ev kadınıydı, ama yemek ve ütü gibi ev işlerini bilmiyordu. Ben, o zamana kadar her türlü imkanı devletten almaya alışkın olduğum için evimi geçindirmekte zorlanıyordum. Bu sebeplerden ötürü eşimle aramızda çıkan huzursuzluk, birbirimizi sevmemize rağmen boşanmayla sonuçlandı. Benzeri olayların, yetiştirme yurdunda büyüyen bizim gibi yüzlerce kişinin başına geldiğini, hatta çoğunun yürütemeyeceği korkusuyla evlenmediğini, yurttan ayrıldığında yaşamını idame ettirmekte zorlanan bazılarının da intihar ettiğini biliyorum. Eğer, gerekli önlemler alınmazsa bu durum devam eder. Benzeri acıların, dramların yaşanmaması için devlet büyüklerimden, yetiştirme yurtlarında kalan çocuklara, aile kavramını öğretecek, yaşatacak özel derslerin yoğun şekilde verilmesini rica ediyorum."
http://www.hurriyet.com.tr/ege/yasar-in-yasami-film-9838267

MAHİHABER.COM / ÖZEL HABER
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder