HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Kocaeli'nde “ulema-ümera buluşması” devam ediyor
Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezinin belirli aralıklarla Kocaeli'nin önde gelen ilim adamı ve yöneticileriyle kursiyerleri buluşturma projesi olan “ulema-ümera buluşması”nın tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.

Kocaeli'nin önde gelen ilim adamı ve yöneticileriyle kursiyerleri buluşturma projesi olan “ulema-ümera buluşması”nın bu seferki konuğu olan Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kadir GÖMBEYAZ kursiyerlere “İtikadî İslâm Mezheplerinin Oluşum Süreci” başlıklı konferans verdi.

Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezinin belirli aralıklarla Kocaeli'nin önde gelen ilim adamı ve yöneticileriyle kursiyerleri buluşturma projesi olan “ulema-ümera buluşması” çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kadir GÖMBEYAZ kursiyerlere “İtikadî İslâm Mezheplerinin Oluşum Süreci” başlıklı konferans verdi.

Konferans Müdür vekili Dr. Feti ULUGÖL’ün açılış ve selamlama konuşmasıyla başladı. İhtisas Merkezlerinin ilmi gelişime olan katkısına değinen Dr. Feti ULUGÖL, ilahiyat fakültelerinde ciddi çalışmalar yapan hocalardan istifade etmenin önemini vurgulayarak Yrd. Doç. Dr. Kadir GÖMBEYAZ’a teşekkür etti.

Kursiyerlerden Erkan AKSU’nun Kur’an tilaveti sonrası, Yrd. Doc. Dr. Kadir GÖMBEYAZ “İtikadî İslâm Mezheplerinin oluşum süreci” başlığı altında; mezhep kavramı üzerinde duran hocamız, daha sonra mezheplerin oluşum sürecine zemin hazırlayan etkenler hususunda konuştu. Bu süreçte meydana gelen olayların doğallığına, ihtilafların kaçınılmaz olduğuna vurgu yaptı.

Programın anısına kendisine Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdür vekili Dr. Feti ULUGÖL hediye takdim etti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz