Header Ads

Kralın Danışmanı "Arabistan Kürtlere Toprak Verecek"

İsrail ve Amerika ile son dönemde ilişkilerini üst düzeye çıkaran Suudi Arabistan, Türkiye aleyhindeki çalışmalarına hız verdi.

Kral Selman'ın danışmanlığını yapan eski Tuğgeneral Enver Macit Eşki, proje terör örgütü PKK'yı sevindiren bir açıklamaya imza attı.

Bölgede Amerika gibi bir müttefikten vazgeçilemeyeceğini savunan Eşki, "Kürtlerin birlik olması gerekiyor. Bu çerçevede büyük Kürdistan devletinin kurulması en büyük stratejik hamle olur. Bunu kesinlikle yapmalıdırlar." ifadelerini kullandı.

Danışmanın yaptığı açıklamaya göre, İsrail'e her fırsatta yeşil ışık yakan ve dirsek teması ilişkilere devam eden Suudi topraklarında kullanılmayan arazilere Kürtlere peşkeş çekeceği belirtildi.

Türk topraklarında gözü olan hainlerden biri olan Suudi kraliyetinin kendi topraklarından nereleri uygun gördüğü henüz açıklanmadı.

Amerika da yıllardır devlet kurma hayaliyle terör örgütü YPG'lilere silah ve mühimmat göndermişti.

Türk uzmanlardan, Türk Milletinin hiç bir zaman kimsenin toprağında gözü olmadığını sürekli açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine sağır olan yedi düvel ülke liderleri toprak vermek istiyorlarsa kendi ülkelerinden toprak verebileceği yönünde açıklamalar geldi.

(Not : Haber asparasgastır. Ülkemizi bölmek isteyenlere sadece yol göstermek amaçlı vereceklerse kendi topraklarını verebilecekleri hatırlatıldı)


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.