HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Polatlı'da Minik Yüreklerin Kur'an Bayramı Yapıldı
Polatlı İlçe Müftülüğüne bağlı Yenimahalle 4-6 yaş Kur’an Kursu tarafından  yoğun katılımla 13 Eylül Kültür Merkezinde program düzenlendi. Düzenlenen programa Kaymakam  Mahmut Nedim Tunçer, eşi Aysel Tunçer İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri , daire amirleri ile çok sayıda velinin katılımıyla 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Program; saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından 4-6 yaş grubu öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.. 4-6 yaş grubu öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri yaptı.

İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri açılış konuşmasında; “Bu gün Yeni Mahalle Camii 4-6 yaş Kur’an Kursu’nun 1 yıl süresince öğrendiklerini sizlerle paylaşmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Elbette ki onlardan mükemmel şeyler beklemiyoruz. Çocuklarımız yaşlarının üzerinde çok çok büyük işler başarıyorlar. Biz bu çocuklarımızın ileride kendilerine öz güven sahibi olmaları konusunda ön hazırlık yapıyoruz” dedi.

Müftü CİHANGERİ konuşmasının devamında “Rabbimizin Kur’an-ı Kerimde ilk emri YARATAN RABBİNİN ADIYLA OKU dur. 4-6 yaş Kurslarının hedefi, çocuklarımızın gönüllerine Allah’ ı nakşetmek, dillerine BİSMİLLAH’ ı, doğru davranışları ve güzellikleri öğretmektir” dedi.

Cihangeri, Polatlı’ da 4-6 yaş grubu 4 adet Kur’an Kursu bulunduğunu, bu 4 kursta yaklaşık 250 civarında öğrenciye değerler eğitimi verildiğini, öğrenci sayısının artırılması konusunda da çalışmaların devam ettiğini de belirtti.

Öğrencilerin Kaymakam Tunçer’e çiçek takdiminin ardından, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim Tilaveti, şiir, ilahi, piyes ve birbirinden güzel gösterileri ile  program devam etti. 4-6 yaş grubu öğrencilerin öğretmenlerine  çiçek takdimi ile program sona erdi.

4-6 yaş grubu öğrencilerin, öğretmenleri Cansu SOYLU, Sema KANMAZ, Derya ERGUN ve Saadet YÜKSEL’ e çiçek takdimi ile sona erdi.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz