HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Seçim Sonrası Diyanet'te Deprem İddiası
24 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığında devrim gibi değişiklikler yaşanacağı iddia edildi.

Dinihaber.com adlı bir haber sitesinde Murat Yılmaz adıyla yayınlanan habere göre Diyanet'in A Takımının değişeceği iddia edildi.

"Diyanet'e yeni başkan arayışları başladı iddiası" başlığı ile haberi veren site aynı zamanda "Erbaş ile birlikte 3 Başkan Yardımcısının da görevine son verilecek. " iddiasında da bulundu.

İşte o haber"Beklenen gelişme!

Yeni Diyanet İşleri Başkanı arayış süreci başladı.

Seçimden sonra hükumet Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile yolları ayırıyor.

24 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığında devrim gibi değişiklikler yaşanacak.

İlk değişim Diyanet İşleri Başkanı’nın görev değişimi ile gerçekleşecek. Diyanet İşleri Başkanlığı tarihinde Ömer Nasuhi Bilmen'den sonra Ali Erbaş en az Başkanlık yapan kişi olarak  tarihe geçecek.

Tabi Ömer Nasuhi Bilmen’in görevinin kısa sürme nedeni onurlu bir alim olmasından kaynaklanıyordu.

Ömer Nasuhi Bilmen temsil kabiliyeti yüksek, alim vasfıyla görevinin hakkını vermiş, bakanların yanında vitrinlik biblo gibi durmayıp siyasi iradeye boyun eğmeyen nadide başkanlardandı.

Bilmen, Menderes ve arkadaşlarının idamıyla ilgili  olarak ‘katledilmelerinin dinen caiz hatta vacip olduğu’ şeklinde bir hutbe okunması talebini reddederek onurlu bir şekilde istifasını verir.

Seçim sonrasında yapılacak değişiklikler Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın görevden alınmasıyla sınırlı kalmayacak.

Erbaş ile birlikte 3 Başkan Yardımcısının da görevine son verilecek.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinden sonra Erbaş’ın görevden alınmasının akabinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına 3 atama yapılacak.
Başkan yardımcılarını, şu an ki ısmarlama yönetimin aksine yeni başkanın kendisi belirleyecek.

Fikriyat / Dinihaber.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz