HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

TRT Dİyanet Şampiyon Oldu Ama Yayıncılıkta Değil
Diyanetin televizyonu olarak bilinen ve TRT'nin frekansları üzerinden yayın yapan Diyanettv şampiyon oldu. Ancak bu şampiyonluğun yayıncılıktaki başarılarından değil bir spor dalından olması hayal kırıklığı oluşturdu

Donuk, kendini geliştirmekten uzak görsel yayıncılık yapmasına rağmen radyo yayıncılığı gibi diyaloglara ağırlık veren, izleyicinin ilgisi çekmekten ziyade çok ağır yayınları dolayısıyla fazla izlenemeyen ve hatta internet sayfalarındaki arşiv yayınlarında dahi güncelleme yapmaktan uzak bir çalışmanın görüldüğü Diyanettv geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanının konuşmasını sansüre uğratması ile de gündem olmuştu.

Reyting sıralamalarına baktığınızda başarısı görünmeyen, halen bir çok vatandaşın yayınlarından habersiz olduğu Diyanettv sessiz yayıncılığını sürdürürken şampiyonluk haberi ile gündem oluşturdu. Yayıncılık başarısı yerine basın mensupları arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen okçuluk turnuvasında derece yaptığı öğrenilen Diyanettv , okuyanları şaşırttı. Okçuluk turnuvasında erkeklerde şampiyon, bayanlarda ise ikinci olan Diyanettv bu başarısını ekranlara taşıdı

Ata sporunu sevdirmek ve yaygınlaştırmayı amaçlayan turnuva, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce Yıldırım Okçuluk İhtisas Kulübü'nde düzenlendi.

14 basın kuruluşundan 86 kişi habercinin katıldığı turnuvada, bireysel erkekler arası yarışmada birincilik ve ikincilik ödüllerini TRT Diyanet'ten Yakup Cemil Güler ve Bayram Küçük kazandı.  TRT Diyanet erkekler kategorisinde takım olarak birinci oldu.

Bayanlar kategorisindeki takım yarışlarında da TRT Diyanet Ana Haber spikeri Demet Köseoğlu ile Yayın Şefi Zeynep Alyakut ikincilik ödülünü kazandı. Geçtiğimiz yıl da aynı turnuvada başarı gösteren TRT Diyanet; bu yıl getirdiği iki kupayla bir kez daha gurur yaşattı.

Diyanet TV ya da daha bilinen adıyla TRT Diyanet, TRT ve Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2012'de kurulmuş bir televizyon kanalı. 2012 yılının Ramazan ayında test yayınına başlamış ve 1 yıl boyunca TRT Anadolu kanalıyla TRT Diyanet ve Kuran Radyo ile ağırlıklı dini konularda yayın yapan bir kuruluş olarak çalışmaktadır.

Diyanet TV; Kur’an-ı Kerim ve sahih sünnetin ışığında , toplumumuzu ortak idealler etrafında birleştiren , tarihi ve kültürel değerlerimizi kucaklayan , aile yapısını koruyan , toplumsal birlik ve beraberliğimizi esas alan , birlikte yaşama iradesini güçlendiren , kardeşlik ilkesinden ödün vermeyen bir kuşatıcılık içinde yayın yapılması ve programların canlı veya banttan TRT Diyanet TV'de yayınlanması amacıyla 6 yıldır ekranlarda.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz