HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Türkiye'de Olsa Yer Yerinden Oynardı
Filipinlere turist olarak gezmeye giden Amerikalı model ve erkek arkadaşının caddede motosiklet üzerinde yarı çıplak seyir etmeleri polisin engellemesiyle karşılaştı.

Polis tarafından örtünmeleri sağlanan ve cezaya çarptırılan çift " Filipin halkına saygısızlık etmek istemezdik. özür dileriz" diyerek yapılan işleme saygı duyduklarını dile getirdi.

ABD’nin Los Angeles kentinden model Kinsey Golden, erkek arkadaşıyla birlikte gittiği Filipinler’de 26 Mart’ta motosikletle ilerlerken polis tarafından durduruldu.

Polis Golden’ın erkek arkadaşına tişörtünü giymesini, Golden’ın da belden aşağısını örtmesini istedi. Polis ikiliye ayrıca kural ihlali yaptıkları gerekçesiyle ceza kesti.

Instagram’da 40 bin takipçisi olan ABD’li model Kinsey Golden, erkek arkadaşı Trav Springer’la tatil yaptığı Filipinler’de motosikletle ilerlerken polis tarafından durduruldu.

Polis pantolonsuz olan ve üzerinde yalnızca bikinisinin altı olan Golden’ın poposünü bir şalla örtmesini istedi. Polis Springer’a da üzerine tişört giymesini söyledi.

Polis ikiliye ayrıca kask takmadıkları için ceza alabilecekleri uyarısında bulundu.

Mahihaber.com'un The Sun’dan edindiği bilgiye göre, Trav, kuralları ihlal ettiklerinin farkında olmadıklarını belirtti ve “"Adaya ve tüm insanlara bayılıyoruz ve umarız kimseyi kızdırmadık. Bazı inanılmaz arkadaşlar edindik ve seyahatlerimizi burada çok sevdik. Bize güvende olduğumuz için polis memurlarına teşekkür ediyoruz ve bize bu kadar nazikçe açıklıyoruz. 

Bir polis sözcüsü şunları söyledi: '' Polis müfettişi ve Kadın ve Çocuk Koruma Bürosu memuru Christine Vidal'ın kıdemli müfettişi Raymond Halasan liderliğindeki Baclayon Polis Karakolu Christine Vidal, bir motosiklete binen iki yabancıyı işaret ederek, onlara ihlal cezası verdi.' dedi.

Polis de ikiliye kural ihlali yaptıklarına dair ceza kesip yollarına devam etmelerine izin verdiklerini aktardı.

Polis ayrıca turistlerin daha uygun kıyafetler giymesi gerektiğini hatırlattı.The Sun ayrıca plaj dışında gelişigüzel yollarda dolaşılamayacak ülkeler arasında Türkiye'nin de olduğunu belirterek Barselona, Hırvatistan, Mayorka, Türkiye, Dubai, Filipinler ve Maldivler'e gezmeye gidenleri bu konuda uyardı ve beklenmedik cezalarla ya da tepkilerle karşılaşabileceğini belirtti.

mahihaber/dışhaberler servisi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz