mahihaber Utanmazlar, Allah'ın Misafirlerini Dolandırdı - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Utanmazlar, Allah'ın Misafirlerini Dolandırdı
Mekke ve Medine'de Allah'ın misafiri olma hayali yaşayan 68 kişi bunun için kayıt oldukları  firma tarafından resmen dolandırıldılar.

Sahtekar firma 68 kişilik kafileyi Gaziantep ve Şanlıurfa'da gezdirdikten sonra tekrar yola çıktıkları Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine geri getirdi.

Alınan bilgiye göre, Kayseri'deki bir firmanın görevlileri, umre ziyareti için Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden 68 kişilik kafileyi iki otobüsle yola çıkardı. Aralarında yaşlıların da bulunduğu kafiledekiler, firma yetkililerinin kiraladığı otobüslerle Gaziantep ve Şanlıurfa'da dolaştırıldı.

Elbistan'dan kutsal topraklara giderek umre ziyareti yapmak isteyen 68 kişinin dolandırıldığı gerekçesiyle polis tarafından aranan 4 şüpheliden 2'si gözaltına alındı.

Otobüste dolandırıldıklarını anlayan kafiledekiler, Elbistan'daki yakınlarına haber verdi. Vatandaşlar, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek polis ekiplerine konu hakkında bilgi verdi.

Kafileyi taşıyan otobüsler, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde durduruldu. Kişi başı 690 dolar verdiğini iddia eden kafiledekiler, emniyette firma yetkililerinden şikayetçi oldu.

Yolculardan Durdu Mehmet Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, umreye gitmek için söz konusu firmayla anlaştıklarını belirtti. Firma yetkililerinin Kayseri'den uçağa bindirileceklerini söyleyerek kendilerini otobüse aldığını ifade eden Kılıç, "Otobüse bindirdikten sonra Şanlıurfa'da Balıklı Göl'ü gezdireceklerini söylediler. Akşam olduğunda bizi götüremeyeceklerini belirtip Elbistan'a geri getirdiler" dedi.

Polis ekipleri, otobüs şoförlerini ifadelerini almak üzere emniyete götürdü.

Yapılan şikayetlerin ardından umre firmasının yetkilileri ile acente yöneticilerinden 4 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

H.G. isimli şahıs Elbistan’da, M.Ç.K. isimli firma yöneticisi ise Kayseri’de gözaltına alındı.
Firma yetkilisi İ.K. ile S.Y. ise polis tarafından her yerde aranıyor.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder