HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Validen Medrese ZiyaretiKonya Valisi Canbolat ve Belediye Başkanı Akyürek Ali Gav Medresesi’ni inceledi ve Daru'l Huffaz projesinde hafızlık sağlayan kursiyerlerle görüştü.

Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, restore edildikten sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) bünyesinde hizmet veren Ali Gav Medresesinde incelemelerde bulunarak, gelenekli sanatlar kursiyerleri ve Daru'l Huffaz projesinde hafızlık sağlayan kursiyerlerle görüştü.

Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen ve KOMEK bünyesinde gelenekli sanatlar merkezi olarak hizmet veren Ali Gav Medresesini ziyaret etti. Tarihi medresede yapılan restorasyon çalışmaların yanı sıra burada yürütülen eğitim ve sanat faaliyetleri hakkında Başkan Akyürek'ten bilgi alan Vali Yakup Canbolat, gelenekli sanatlar kursiyerleri ve Daru'l Huffaz projesinde hafızlık sağlayan kursiyerlerle görüştü.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Ali Gav Medresesi Gelenekli Sanatlar Merkezinde hat, tezhip, Osmanlı Türkçesi, erkek ve bayanlara Kur'an-ı Kerim, temel musiki makam eğitimlerinin yanı sıra, Türkiye'de ilk kez Hafızlık Sağlama Merkezi (Daru'l Huffaz) hizmetleri veriliyor.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz