HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

YSK Açıkladı.Seçmen Listesinde Var mısınız ?
YSK seçmen sorgulama ekranını hizmete açtı.

YSK; kendi web sayfası üzerinden 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Türkiye Büyük Millet Meclisinin 27’nci Yasama Dönemi milletvekili genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için vatandaşlar seçmen sorgulama işlemlerini yapabilecek duruma getirdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yurt içi ve yurt dışı seçmen sorgulamalarını T.C kimlik no ile e-Devlet üzerinden de yapmak mümkün.

2018 YSK SEÇMEN SORGULAMA NASIL YAPILIR? NEREDE OY KULLANACAĞIM?

YSK seçmen sorgulama işlemleri, YSK'nın yurt içi ve yurt dışı seçmen sorgulama sayfaları üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca e-Devlet Kapısı üzerinden de giriş yaparak nerede oy kullanacağınızı öğrenmeniz mümkün. Mobil cihazlarınıza da seçmen sorgulama uygulamasını indirerek gerekli bilgileri görmeniz mümkün. Seçim yerleri henüz belli olmasa da, YSK'nın seçim takvimi belli olduğunda işlemler de yapılabilecek. YSK seçmen sorgulama sayfalarına aşağıda verdiğimiz linkleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

YSK YURT İÇİ SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLA

YSK YURT DIŞI SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLA

E-DEVLET İLE SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLA

YSK tarafından yapılan uyarıda şunlar belirtildi

Seçmen niteliğine sahip ve yeri yurt içi olmasına rağmen,

Yurt içi seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan,
Kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri adresini değiştirmek isteyen vatandaşların;

İlçe Nüfus Müdürlüklerine bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir. Adres kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgiyi https://adres.nvi.gov.tr/Home adresinden alabilirsiniz.

Dikkat! Seçmen Kütüğünde engellilik kaydı bulunmayan görme ve ortopedik engelli seçmenler Engellilik Beyan Formunu doldurarak yerleşim yeri adresinin bağlı olduğu ilçe seçim kuruluna veya ilçe seçim kuruluna iletilmek üzere bağlı bulunduğu muhtarlığa veya doğrudan Seçmen Kütüğü genel Müdürlüğüne bizzat veya bir yakını tarafından iletebilirler.

Seçmen Kütüğüne engelli olarak kayıtlı seçmenler oylarını aileleri ile birlikte sandık alanlarının giriş katlarında kullanabilirler.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz