HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

125 Hafız Kur'an-ı Kerim İçin İstanbul'da Yarışacak
Diyanet İşleri Başkanlığınca İstanbul'da 18-30 Mayıs'ta düzenlenecek "Türkiye 6. Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"na 60 ülkeden 125 yarışmacı katılacak

 Diyanet İşleri Başkanlığınca İstanbul'da, 60 ülkeden 125 yarışmacının katılımıyla "Türkiye 6. Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" düzenlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca 18-30 Mayıs'ta düzenlenecek yarışma ile Türkiye'de ve İslam aleminde Kur'an-ı Kerim'in ezberlenmesi ve güzel okunmasının teşvik edilmesi, Kur'an kültürünün yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

"Hafızlık" ve "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek yarışmada, Türkiye, Bangladeş, Fas, Makedonya, Bahreyn, Cezayir ve Irak'tan jüri üyeleri bulunacak.

Yarışmanın açılışı 20 Mayıs'ta Fatih Camisi'nde teravih namazı öncesi yapılacak, 21-26 Mayıs'ta yarışmalar düzenlenecek ve 27 Mayıs'ta saat 14.00'de ödül töreni gerçekleştirilecek.

Memleket
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz