HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

37. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nın açılışı [video]
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından bu yıl 37.’si düzenlenen ‘Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın açılışını yaptı.

Ankara’da Melike Hatun Camiinin avlusunda kitapseverleri ağırlayacak olan fuarın açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam medeniyetinin bilgi ve bilim medeniyeti olduğunu belirterek, okumayı, anlamayı, aklını kullanmayı, bilgiye sahip olmayı emreden ve tavsiye eden birçok ayet-i kerime ve hadis-i şerifin olduğunu söyledi.

Müslüman âlimlerin, 7. Yüzyıldan Rönesans’a kadar 7 asır boyunca ilmin bütün alanlarında insanlığın inkişafına öncülük ettiklerine dikkat çeken Başkan Erbaş, “Bugün ülkemiz, bölgemiz ve bütün yeryüzü bağlamında yaşanan sorunlar ve yapmamız gerekenler açısından öncelikle bilgi, ilim ve hikmet ile kurduğumuz ilişkiyi gözden geçirmeliyiz. Zira Hepimizin bildiği bir realite olarak, bilgi en büyük güçtür. İyilik için kullanılırsa insanlığa hizmete, hukuk ve ahlak tanımayan insanların elinde ise insanlık için felakete dönüşür” dedi.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz