Amerika ve Siyonistlerin Elçilik Açılışı Kan ve Ölüm GetirdiABD'nin Kudüs Büyükelçiliği bugün açılıyor! İsrail askerleri protestoculara ateş açtı. İsrail askerinin ateş açması sonucu Gazze'de 7 kişinin öldüğü ve 93 kişinin yaralandığı aktarıldı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın dünyanın karşı çıkmasına rağmen ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararı bugün uygulamaya koyuluyor. İsrail'in Kudüs kentinde yapılacak tören ve kutlamalar nedeniyle güvenlik alarmı verildi. Çoğu Avrupa ülkesi dünyayı öfkelendiren tören için Kudüs'e temsilci göndermeyerek net bir mesaj verirken, Filistinlilerin bugün kapsamlı protesto yürüyüşlerinde bulunması bekleniyor. İsrail askerinin ateş açması sonucu Gazze'de 7 kişinin öldüğü ve 93 kişinin yaralandığı aktarıldı. Arap Birliği, elçiliğin Kudüs'e taşımasıyla ilgili çarşamba günü olağanüstü toplanacak

Törenin Türkiye saatiyle 16.00'da yapılması planlanıyor. Açılışa Başkan Donald Trump katılmayacak ancak davetlilere telekonferansla hitap edeceğe açılışa Trump'ın kızı İvanka, damadı ve danışmanı Jared Kushner ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin katılacak.

Heyet, öncesinde ise dışişleri bakanlığındaki etkinliğe katıldı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu burada yaptığı konuşmada, Trump'ın elçiliği Kudüs'e taşıma kararını övdü. Netanyahu, kararı "cesur" olarak niteledi.

Arap Birliği, ABD'nin elçiliğini Kudüs'e taşımasıyla ilgili çarşamba günü olağanüstü toplanacak.

AjanslarGoogle Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder