mahihaber Beyaz Kodla Korunan Doktordan Hastalara " “Sizinle uğraşamam defolun gidin” - Mahihaber
HADİSLERDEN

Beyaz Kodla Korunan Doktordan Hastalara " “Sizinle uğraşamam defolun gidin”
Sahurda yedikleri yumurtadan zehirlenen iki üniversite öğrencisi hastaneye gitti. İlk müdahalenin ardından evlerine dönen ancak daha sonra bir kez daha rahatsızlanan öğrenciler tekrar acil servise gitti. Görevli doktor B.A., "Sizinle uğraşamam, defolun gidin" dedi. Yere yığılan gençlerin fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılınca rektör olaya el koydu.

Zehirlendikleri öğrenilen ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden Fatih Adnan Öztürk ve Eren Karayaka ilk müdahalenin ardından evlerine döndü. Şikâyetlerinin sürmesi üzerine getirildikleri hastanede görevli doktor B.A., “Sizinle uğraşamam defolun gidin” dedi. Yere yığılan gençlerin fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılınca rektör devreye girdi.

Yarım saat içerisinde 3 kez kustular

Kusma ve ishal şikâyetleri ile 21 Mayıs günü Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden Hukuk Fakültesi öğrencisi Fatih Adnan Öztürk ve ev arkadaşı Radyo Sinema Televizyon bölümü öğrencisi Eren Karayaka ilk müdahalenin ardından evlerine döndü.

Gazete Habertürk'ten Meltem Samanacı'nın haberine göre 2 arkadaş yarım saat içinde 3 kez daha kusunca arkadaşları tarafından tekrar hastaneye getirildi. İddiaya göre acil serviste görevli doktor yapabileceği bir şey olmadığını söyleyip gençleri hastaneden çıkardı. Şikâyetlerinin sürmesi üzerine üçüncü kez getirildikleri hastanede görevli doktor B.A., “Sizinle uğraşamam defolun gidin” dedi. Çıkışta çimlere yığılan 2 gencin fotoğraflarını arkadaşları sosyal medyadan paylaştı.

Olayı gören Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, öğrencilere “Hastaneye gidin sizinle ilgilenecekler” dedi. Öğrencilerin sahurda yedikleri yumurtadan zehirlendikleri öğrenildi. 2 öğrenci, acil servis doktorunu üniversite yönetimine şikâyet etti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder