HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Camilerdeki Ücretsiz Tuvalet Hizmeti Elazığ'da BaşladıVatandaşların şikayetlerine neden olan camilerdeki paralı tuvalet hizmeti belediyelerin katkısı ile ücretsiz olma yolunda artış gösterirken, bu uygulamaya Elazığ'da da geçildiği bildirildi.

Elazığı'da Yeni Cami ve Saray Cami lavabolarının bakımını Belediye üstlendi. Yapılan protokolden sonra bu camilerin lavaboları da ücretsiz olacak.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Saray Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Selahattin Pamukçu ve Yeni Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Av. Ömer Faruk Budak arasında imzalanan protokol ile iki caminin bakım, onarım ve temizliğini Elazığ Belediyesi yapacak.

İmzalanan protokol ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Yanılmaz, Elâzığ’ı STK ve dernekler ile birlikte yönettiklerini belirterek amaçlarının daha sağlıklı bir hizmet vermek olduğunu ifade etti. Daha önce İzzetpaşa lavabolarını devralarak yenileyip düzenledikten sonra hizmete sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz, aynı uygulamanın Saray Cami ve Yeni Cami lavaboları için de hayata geçtiğini ifade etti.

Yapılan protokolün ilimize hayırlı olmasını dileyen Yeni Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Av. Ömer Faruk Budak Başkan Yanılmaz’a ve Elazığ Belediyesi’ne teşekkür etti.
Cami temizliklerini belediyenin çok daha iyi gerçekleştireceğini kaydeden Saray Camii Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Selahattin Pamukçu da alınan kararın hayırlı olmasını diledi

gunisigigazetesi.net
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz