HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Caner Taslaman'dan Mümin Kızlara Hakaret
Akademisyen Caner Taslaman, ilahiyatçı İhsan Şenocak'ın "İslamın Kızı " tavsiyesine uyanların "Hurafelerin Kızı" olursun" uyarısı yaptı,

Taslaman'ın bu sözlerine ilk tepki İhsan Şenocak'tan geldi ve şu soruyu sordu ""Sahillerden, fuhuş albümü (kimi) ekranlardan, billbordlardaki kadın teşhirinden rahatsız olmayan lakin "TESETTÜR" çağrısı yapıldığında ya da Milletin evlatlalarına,"bu ekranlardaki ahlaksız hayatlara aldanmayın" dendiğinde CİNNET geçiren FİKİR YOBAZI kimin adamıdır?!"

Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’nde görev yaparken geçtiğimiz aylarda yaptığı söylemler nedeniyle görevine son verilen ilahiyatçı İhsan Şenocak twıtter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla yine gündeme oturdu. Şenocak'ın sözlerine Taslaman cevap yazdı.

Diyanet tarafından kadınlara yönelik sözleri nedeniyle işine son verildiği iddia edilen  İlahiyatçı İhsan Şenocak, sosyal medya adresi Twitter'dan, "İslamın Kızı ! Umudumuz sensin" şeklinde paylaşım yapınca malum çevrelerden tepkileri üzerine çekti.Şenocak sosyal medya adresinden yaptığı yeni paylaşımda ise “İslamın Kızı! Umudumuz sensin, cafelerde gece yarılarına kadar erkeklerle senli-benli konuşan, felsefenin derin bahislerine dalan, para, pul kazanan lakin ailesini dağıtan kadınların değil, Fatih'e, Baki'ye, Sinan'a ninni söyleyen, evinde YAVUZ yetiştiren anaların izinde yürü!” ifadesini paylaştı.

Bunun üzerine Din Felsefesi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen akademisyen Caner Taslaman da kendi sayfasından yaptığı paylaşımla "İslamın kızı" tavsiyesine uyanlara " Hurafelerin kızı" olursun uyarısı ile karşı çıktı.


Taslaman, Şenocak’ın bu sözlerine, “Kendi sapkın, kadın-sanat-bilim-özgürlükler düşmanı uyduruk dininin şekillendireceği kızlara 'İslamın kızı' diyen şu komediye kanan kaç kişi var acaba? Bu zihniyetle ancak 'Hurafelerin kızı' olursun. Aziz İslam’ı, bu kafalardan öğrenenlerin vah haline!” diye yazdı.

Taslaman'ın bu sözleri de dini çevrelerce tepkiye neden oldu.Bunun üzerine İhsan Şenocak, Taslaman'ın bu çıkışına "‘İslam Diyen Kızlar’ başlıklı kitabının arka kapağına, ‘Muallime ol,müderrise ol,doktor ol fakat bütün bunları annelik fıtratını yitirmeden ve mahremiyeti çiğnetmeden yap!’ diye yazan bir MÜSLÜMANIN,kızların okumasına karşı olduğunu söylemek,ancak akıl hastasının nasibi olabilir." diyerek şu sözleri ile de devam etti.

 "Sahillerden, fuhuş albümü (kimi) ekranlardan, billbordlardaki kadın teşhirinden rahatsız olmayan lakin "TESETTÜR" çağrısı yapıldığında ya da Milletin evlatlalarına,"bu ekranlardaki ahlaksız hayatlara aldanmayın" dendiğinde CİNNET geçiren FİKİR YOBAZI kimin adamıdır?!
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz