HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

CHP'li Başkan Cami Yıkmak Köylüler Yıktırmamak Peşinde
Nilüfer Belediyesi camiyi yıkıp yerine meyhane yapacaktı!

Misi Köyü Kadınları Derneği'ne verilmesi vaat edilen konukevinin Nilüfer Belediyesi tarafından otel olarak kiralanmasının ardından Misi halkı tarafından başlayan şikayetler artarak devam ediyor.Misi halkı köylerine otel değil, cami istediklerini belirtiyor.

Mahihaber'in BursaTv'den edindiği bilgilere göre, Misi Köyü Kadınları Derneği’ne verilmesi vaat edilen konukevinin Nilüfer Belediyesi tarafından otel olarak kiralanmasının ardından Misi halkı tarafından başlayan şikayetler artarak devam ediyor.

Nilüfer Belediyesi’ne yönelik şikayetlerini ve beklentilerini dile getiren Misi halkı köylerine otel değil yeni bir cami istediklerini ifade ediyor.

Misi köyünün meydanında bulunan mevcut caminin yeterli büyüklükte olmadığının altını çizen Misi vatandaşı Kamuran Başaran, “Mevcut camiye insanlar sığmıyor. Buraya evlerin ve köyün dokusuna uygun yeni bir cami yaptırmak istiyoruz. Nilüfer Belediyesi isterse bize yardımda bulunmasın. Bizim için sadece caminin poliçesini hazırlasın. Camiyi Kayalar mevkiine, tarihi Osmanlı yapısına uygun bir şekilde yaptırabiliriz. Belediyeye güvensizliğimizden dolayı bu kadar zamandır mevcut camiyi yıkmadık. Yenisini yaptırtmazlar korkusunu yaşadık. Nilüfer Belediyesi’nden bir plan ve proje bekliyoruz.” diyor.

Başaran ayrıca daha önce Nilüfer Belediyesinin Misi meydanında bulunan camiyi kaldırarak, yerine Altıparmak’ta bulunan Arap Şükrü sokağına benzer bir yer yapmak istediğini ancak Cami Derneğinin buna karşı durduğunun da altını çiziyor.

Diğer yandan Lodoshaber'den alınan habere göre ise, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, Nilüfer Belediyesi'nin 'Misi Köyü Kadınları Derneği'ne 'Konukevi' olarak vermeyi vadettiği binayı ihale düzenlemeden direkt olarak HDP İl Başkanı Yüksel Akgün'ün kardeşi Müberra Akgün'e otel olarak vermesini ağır bir dille eleştirdi. Nilüfer Belediyesi'nin vatandaşlarını mağdur ettiğini hatırlatan Başkan Ufuk Ay, "Misi halkı bu aldatmacayı kesinlikle hak etmiyor" dedi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz