HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet in Eğitim Müdürü Yağmur Duasına Çıktı
Diyanet İşleri Bakanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Kütahya'nın Turgutlar köyünde düzenlenen yağmur duası programına katıldı.

Sunuculuğunu Kur'an Kursu öğretmeni Hasan Acar'ın yaptığı etkinliğe Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Diyanet İşleri Başkanlığı Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine Fatih Karazeybek ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Dua öncesi bir konuşma yapan Genel Müdür Kadir Dinç, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Dinç, "Turgutlar köyüm. Bundan sonra hey yıl bu tür etkinlik yapalım. Çolukçocuk, gençyaşlı bir araya gelsin. İnsanlar örfünü adetini kaybetmesin. İleri yönelik bir takım planlar yapılsın. Okuma yazma oranımız yükseltilsin. Yüksek tahsil yapması oranı yükseltilsin. Çocuklarımız köyün dağları taşları arasında kaybolup girmesin. Çocuklarımız okusun, hem ülkemiz hem de Kütahyamız kazansın" diye konuştu.

Etkinlikte, Bölge Yatılı Erkek Kur'an Kursu Müdürü Hafız İsmail Hangün, Muradiye Camii İmam Hatibi Salih Durgut, Dörtyol Camii İmam Hatibi Mehmet Sarıyıldız ve Takvacılar Camii Müezzini Kadir Birlik, Kur'anı Kerim ziyafeti sundu.

Habertürk

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz