HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet-Sen, Yine Birilerini Kzıdıracak
Diyanet ve Vakıf Hizmet kolunda 81 ilde tek yetkili sendika olarak hakkında karar alınan Diyanet-Sen, bu durumun haklı gururunu yaşarken bu durumdan diğer sendikaların memnun olmayacağı gözlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu başkanlığında Diyanet hizmet kolunda görevli sendikaların üye sayıları tutanakla tespit edildi.

Buna göre Diyanet-Sen 79.797 üye sayısı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 15. Kez, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde 605 üye sayısı ile 8. kez ve toplamda 80.402 üye sayısı ile 15. Kez yetkiyi göğüsledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı verilerine göre şu anda mevcut 117 Bin 636 Diyanet çalışanından 87.426 erkek, 13.912 kadın ve toplamda 101. 338 personel sendika üyesi. Buna göre kamu çalışanları içerisinde yüzde 86 sendikalaşma oranı ile Diyanet çalışanları büyük bir başarı yakaladığı belirtildi.

Diyanet-Sen ise yüzde 68 sendikalaşma oranı ile tüm sendikalara büyük bir fark attığı belirlendi.

Tüm hizmet kolları arasında sendikalaşma oranı en yüksek kurum Diyanet İşleri Başkanlığı olurken bu oranda yüzde 68’lik payın sahibi olan Diyanet-Sen aynı hizmet kolundaki diğer 17 sendikanın toplamına dahi büyük fark atmış oldu.

Diyanet-Sen bu yıl ayrıca 81 ilin 81’inde de yetkiyi alarak bir ilke daha imza attı. Türkiye genelinde ve 81 ilde yetkiyi alarak Türkiye sendikacılık tarihinde bir ilki daha başarmış oldu.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz