HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet Sendikası Fransızlara Sert Çıktı
Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından 300 Fransız siyasetçi ve yazara sert tepki.."Haddinizi Bilin Ey Zavallılar"

Fransa'da aralarında eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'in de bulunduğu 300 yazarın skandal bildiriye imza atması sert tepkiler almaya devam ediyor..

Fransa'da, aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönündeki bildiri yayımladı.

Le Parisien gazetesinin 22 Nisan tarihli baskısında yayımlanan bildiriye yönelik farklı kesimlerden tepkiler geldi.

Bu bildiriye bir tepki de Diyanet iş koluna ait Türk Diyanet Vakıf-Sen'den geldi. Sendika yaptığı basın açıklamasında şunları belirtti.

"Geçtiğimiz günlerde "300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler.”

Sözde medeni, sözde demokrat bu sözde insanlar kendilerini çok akıllı zannediyorlar. Bunlar ortaçağ kafalı barbar ruhlu insanlardır. Böyle kendini bilmezliklere ve küstahlıklara tarihin her döneminde rastlanmıştır. Ancak unuttukları bir şey vardır o da hep hüsrana uğramışlar ve helak olmuşlardır. Bu sözde yazar ve siyasetçilerin tek derdi, İslam karşıtlığının yanı sıra kargaşa, kavga, karışıklık ve masum insanların ölmesine sebep savaşların çıkmasıdır.

Bunların insanlıktan, huzur ve barıştan uzak söz ve hareketleri asla başarıya ulaşamayacaktır. Asırlarca kandan ve savaştan beslenen bu kan emiciler yine hüsrana uğrayacaklardır.

Bırakın, Kur’an’dan ayetleri çıkarmayı veya değiştirmeyi, bir harfine bile dokunamayacaklardır. Çünkü Kur’an’ın sahibi Yüce Allah’tır.

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN GENEL MERKEZİ"
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz