HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet'e Yeni Asya Öfkesi
YeniAsya Gezetesi Diyanet tarafından İstanbul ve Ankara'da düzenlenen, "37. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nda kendi yayınlarına yer verilmediği için isyan etti.

Nur Cemaati’nin yayın organı bilinen Yeni Asya gazetesinin bugünkü yayınında "Diyanet'ten Ayrımcılık" olarak yapılan tepki haberinde "37. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nda benzer yayınlara yer verilirken kendi yayınlarına yer verilmediğini dile getirdi.

Gazetede Ülker Yılmaz Caba imzalı habere göre, her yıl Ramazan aylarında İstanbul Beyazıt Meydanı ile Ankara Kocatepe Camii avlusunda yapılan fuara, Diyanet bu yıl, Yeni Asya Neşriyat'a "yer bulunamadığı" gerekçesiyle, yer tahsis etmediği dile getirildi.

Vakıf Fuarcılık’dan gelen eposta yazısında Yeni Asya Neşriyat’ın fuarlara katılmak için yaptığı başvuruya şu cevabın verildiği belirtildi:

"Öncelikle fuarlarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Maalesef bu sene düzenlenen fuarımızda sizlere yer verme imkânı bulamadık. Bir sonraki fuarlarımızda yer verebilmeyi umuyor, ilgi ve alâkanız için teşekkür ediyoruz."

Yeni Asya gazetesi ise manşetinden, "Diyanet'ten ayrımcılık" diyerek "Ankara’da Melika Hatun Camii avlusunda, İstanbul’da ise Ayasofya meydanında kurulan büyük çadırda yapılacak olan fuar 22 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. 37. si yapılacak fuarda diğer benzer yayınevlerinin tamamına yer verilirken Yeni Asya Neşriyat’a yer verme imkânı bulunamaması" sözlerine yer verdi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz