HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Elazığ'da Din Görevlileri Yarıştı.
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen, Hafızlık, Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma, Hutbe Okuma ve Ezanı Güzel Okuma yarışmaları Elazığ Finali yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye geneli yapılacak olan finaller öncesi bölge il birincilerinin yarışacağı bölge finallerinde Elazığ'ı

Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında; Mesudiye Camii Müezzin Kayyımı Hıdır Olcaş,

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında; İzzetpaşa Camii Müezzin Kayyımı Cabir Karataş,

Etkili Hutbe Okuma Yarışmasında; Akpınar Cami İmam Hatibi Mehmet Sağlam,

Hafızlık Yarışması’nda; Harput Yatılı Erkek Kuran Kursu öğreticisi Kenan Üstün ve Mevlana Camii Kur’an Kursu Öğreticisi, Firdevs Alataş temsil edecekler.

Yarışma sonunda dereceye giren ve Elazığ'ı bölge yarışmalarında temsil hakkı elde eden görevlilere, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, F.Ü İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Abdurrahman Güneş, Harput Eğitim Merkezi Öğretim Üyesi Ahmet Yıldız, Müftü Yardımcısı Muhammed Zahid Belek ve Sivrice Müftüsü Hüseyin Bayrak tarafından Diyanet işleri Başkanlığı yayınlarından kitaplar hediye ettiler.

Elazığ Müftülüğü Ramazan'a Hazır

Elazığ il müftülüğü Ramazan-ı Şerif ayının gelmesine yakın din görevlileri ile de toplantı yaptı..

Toplantıda, vaaz ve irşad, vaazda usûl konuları üzerinde duruldu. Ayrıca, vaazlarda birlik, beraberlik, paylaşma ve israf konularına ağırlık verilmesi istendi.

İl Müftüsü Sarıkaya, TDV Genel Müdürlüğü ve TDV Elazığ Şubesi’nin çalışmaları, öğrencilere eğitim katkısı, verilen burslar ve ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar konusunda da bilgiler verdi.

Toplantıya emekli vaizler ile birlikte il vaizleri katıldı. İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Müftü Yardımcısı ve Din Hizmetleri Uzmanı ile Ramazan planlamasını yaparak toplantıya son verdi.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz