mahihaber Emekçi Bayramında Fahrilerin Derdi İle Dertlenen Olmadı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Emekçi Bayramında Fahrilerin Derdi İle Dertlenen Olmadı


 


Dün 1 Mayıs Emekçi Bayramı idi. Biraz daha açalım

Dün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü idi. Kendini "Türkiye`nin en büyük emek hareketi" olarak gören Memur-Sen, Kocaeli'nde gözvde gösterisi yaptı.

On binlerce kişinin katıldığı 1 Mayıs kutlamalarında Kur'an-ı Kerim tilaveti dahi vardı.

Hatta Diyanet-sen bile yer almıştı.

Diyanet-sen bildiğiniz gibi Diyanet çalışanlarının temsile yetkili sendikası. En çok Diyanet çalışanının üyesi olmasıyla ünlenen sendika.

Diğer 16 - 18 sendikayı saymayalım.

Miting alanında küçük bir pankartla yerini alan Diyanet-sen'de Kocaeli mitinginde idi.

81 ilde de kutlamalar vardı. Sesleri cılız Diyanet sendikaları ver yok gibiydi.Diğer illerde. Belki göstermelik.

Bir de hakların, dayanışmanın, emekçinin günü olan bu günde Fahri Kur'an-ı Kerim öğretmenlerinin adı yoktu.

Memur-sen en büyük miting olarak Kocaeli'nde idi ve kendilerince talepler Kocaeli'nden haykırıldı;

Tüm dünyaya emek, kardeşlik, dayanışma ve birlik mesajı verdi.

1 Milyon üyesiyle Türkiye`nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen, “Hak”, “Adalet”, “Emek”, “Kardeşlik”, “Huzur”, “Alınteri”, “Özgürlük”, “Dayanışma”, “Eşitlik”, “Birlik”, “Saygın İş” ve “Merhamet” yazılı atkılarla görsel şov yaptı.

Ama hak isteğinde "Fahri Kur'an-ı Kerim öğretmenleri"nin adı yoktu.

Bu mitingde emek, hak ve hatta Kudüs, Filistin, Doğu Türkistan, Çin zulmü, Irak, Arakan, Mısır, Libya ,Tunus, Sudan, Somali, ,Katar vardı.

"Fahri Kur'an-ı Kerim öğretmenleri"nin derdi yoktu.

Savaşlar ve yoksulluk, milyonlarca mülteci vardı "Fahri Kur'an-ı Kerim öğretmenleri"nin hayal kırıklıkları yoktu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,kürsüden onbinlerin önünde ve hatta Diyanet-sen'in temsilen bulunduğu alanda taleplerini sıralarken onbinlerce "Fahri Kur'an-ı Kerim öğretmenleri"nden söz etmedi.

Yalçın meydandan kamu görevlilerinin taleplerini sıralarken çalışan memurun, taşeron çalışanının, emekli memurun haklarını sıralarken yılda iki kez sınava sokularak sürekli deneme tahtasına dönen, hor görülen, gündelikçilerin primleri ile aynı doğrultuda SGK primi ödenen, hastane kapılarından GSS borcu olduğu için geri dönen, kadroluların hışmına dahi uğrayan, işinden olmamak için kadroluların postacılığını dahi yapan, bilfiil hafta içi görev yerinde bulunan, üvey evlat muamelesi gören, içlerinde lise, yüksek okul ve üniversite hatta lisansüstü eğitim almış sözleşmeli iamam ve müeeziinlerle birlikte "Fahri Kur'an-ı Kerim öğretmenleri"nin adı dahi yer almadı.

Dün Türkiye'nin 81 ilinde  hakların, dayanışmanın, emekçinin günü olan bu günde Fahri Kur'an-ı Kerim öğretmenlerinin adı yoktu.

Fahriler Garip Kaldı.

İnşaallah onlara "Allah yeter" diyelim ve bir kahramanın ortaya çıkıp 3-4 yıldır KPSS + DHBT den sınavlara girmiş bunun yanı sıra yaz kış dönem başlarında mülakatlara girip çıkan sözleşmeli olmaya dahi razı onbinlerin sevinci, umudu olmasını dilerim

Erol Kara - 02.05.2018
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder