HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Filistin'deki 15 Mayıs Felaketini Haber Vermiştik
Filistin ve Gazze'de bugün başlayan hareketler sonucu 41 Filistin'linin öldürüldüğü bildirildi.

Mahihaber.com'un 15 Nisan 2018'de yayınladığı "Binlerce Filistin'liyi Ateşe Atacaklar" haberiyle duyurduğu olaylar bugün başladı ve ajansların geçtiği haberler göre, bugün yapılan saldırılar neticesinde 41 ölü 1800 civarında yaralı olduğu belirtildi.

Bu sabah başlayan ve yarın da sürecek "milyonluk yürüyüş" adındaki kapsamlı gösteriler düzenleyen Filistinliler, İsrail'in sert müdahalesiyle karşılaştı.

Geçtiğimiz ay, Kudüs Müfrezeleri şehitlerinin cenaze töreninde konuşan İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye "15 Mayıs’ta Suni Sınırları Parçalayacağız" demiş ve "15 Mayıs’ın Gazze sınırında yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinlikleri için zirve olacağını, dolayısıyla işgalcinin o günü beklemesini, hiç kimsenin o gün başkaldıran insanları durduramayacağını" söylemişti.

2014 yılında patlak veren, 700 milyon dolar civarında bir meblağı içeren Filistin'e yapılan yardımların ne olduğu konusunda bugüne kadar hiç bir açıklama yapamayan Hamas'ın masum Filistin halkını kışkırtarak yahudilerin önüne bir yem olarak atması Müslüman ülkelerin yöneticileri tarafından görmezlikten geldiği kesin belli iken, bu sabahtan itibaren hedefe konulan masum Filistinlilerin daha fazla can kaybına uğrayacağı belirtiliyor.Ajansların geçtiği haberlere göre, Müslüman Filistin halkının azaltılması amacıyla sürekli saldırılar yaparak halkın ölümü için her fırsatı değerlendiren siyonistler bugün de  saldırılarda gerçek mermi kullanılıyor, İHA'larla gaz bombası yağdırıyor.

mahihaber.com'un, sputniknews.com'dan edindiği bilgilere göre, an itibarıyla Tel Aviv'den taşınan ABD büyükelçilik binasının Kudüs'te açılması öncesinde Gazze sınırında düzenlenen protestolarda İsrail'in müdahalesi sonucu ölenlerle yaralananların sayısı kat be kat arttı. Gazze bugün 2014'ten beri en kanlı günü geçirdi.

Böylece ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği'nin açıldığı gün, İsrail'in 2014'teki Gazze saldırısından beri bir günde en çok Filistinlinin öldürüldüğü gün olarak tarihe geçmiş oluyor.

Gözlemcilerin belirttiğine göre, Filistin halkının yok edilmesi amacını taşıyan bu saldırılan yanlış politikaların sonucu olduğu, milyonlarca Müslüman Filsitin halkının gözgöre ateşe atıldığı belirtiliyor.

mahihaber / Dış haberler servisi


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz