mahihaber Göz Altı Torbalarına Doğal Çözüm - Mahihaber
HADİSLERDEN

Göz Altı Torbalarına Doğal ÇözümGöz altında torbaları genellikle uykusuzluk ya da stres eksikliği sonucu oluşur. Bazı durumlarda göz altı torbalarına alerjiler ve hormonal sorunlar da neden olabilir. Göz altı torbaları estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olur. Bu durumda genellikle kozmetik ürünler kullanılır. Ancak kozmetik ürünlerin çok sık kullanılması cildin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle kozmetik çözümler yerine bitkisel çözümlerin kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Bitkisel çözümler göz altı torbalarının azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını besler ve destekler.

Göz altı torbaları için bitkisel ve doğal çözümler

1. Süt

– Süt, göz altı torbaları için kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Cilt yapısının gelişmesine yardımcı olurken aynı zamanda şişlikleri azaltır.

– Biraz süt pamuk yardımı ile göz altlarına doğrudan uygulanabilir.

– En iyi sonuçları elde etmek için süte batırılmış pamuk gözlerin altında birkaç dakika bekletilmelidir. Soğuk süt uygulanması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

2. Patates dilimleri

– Göz altı torbaları için önerilen bir diğer çözüm patates dilimleridir. Patates dilimleri göz altlarına kompres olarak uygulanabilir. Yaklaşık 20 ya da 25 dakika kadar gözlerde bekletilir. Ardından alan soğuk su ile durulanır.

– Patates uygulaması düzenli olarak yapıldığında etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Cildin daha canlı ve parlak olmasına da yardımcı olur.

3. Uyku düzeni

– Her gün 7 ila 8 saat uyunması önerilir. Uykusuzluk göz altı torbalarına neden olabilir.

– Kaliteli bir uyku için uyunan ortamın sessiz ve karanlık olması önerilir.

4. Soğuk su

– Göz altı şişliklerini gidermek için yüz soğuk suyla yıkanabilir. Soğuk su şişliklerin azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda gözenekleri de sıkılaştırır. En etkili anlık çözümlerden biridir.

5. Salatalık dilimleri

– Salatalık dilimleri de göz altı torbalarına karşı kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Bir adet salatalık dilimler haline kesilir. Ardından göz altılarına kompres olarak uygulanır.

– Salatalık dilimleri buzdolabında soğutulduğunda daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

– Salatalık dilimleri göz altlarında yaklaşık 20 ya da 25 dakika kadar bekletilebilir.

6. Tuzlu su

– Göz altılarındaki şişliklerin inmesine yardımcı olan bir diğer çözüm tuzlu su karışımıdır.

– Ilık suya biraz tuz eklenerek bu su ile yüz yıkanabilir.

– Tuzlu su pamuk yardımı ile cilde uygulanabilir. Yaklaşık 20 ya da 25 dakika kadar bekletilmesi daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olur.

7. Soğuk çay poşetleri

– Çay poşetleri de göz altılarındaki şişliklerin azalmasına yardımcı olur. Özellikle soğutulmuş çay poşetleri kullanılabilir.

– Soğuk çay poşetleri göz altlarında 20 ya da 25 dakika kadar bekletilir. Ardından cilt ılık su ile durulanır.

– Siyah çay yerine papatya çayı da kullanılabilir.

8. Sağlıklı beslenme düzeni

– Göz altı torbalarının hafifletilmesi için beslenme düzeninin sağlıklı besinlerden oluşması önerilir. Özellikle taze meyve ve sebze sularının tüketimi artırılmalıdır.

– Ayrıca göz altı şişliklerini tedavi etmek için salatalık, domates, elma ve benzeri besinlerin beslenme düzenine eklenmesi önerilir.

9. Soğutulmuş kaşık

– Göz altı şişliklerini hafifletmek için yaygın olarak kullanılan çözümlerden biri de soğutulmuş kaşıktır. Birkaç kaşık buzdolabında bir süre bekletilir. Ardından soğuk halde göz altlarına kompres olarak uygulanır. Yaklaşık 1 saat kadar uygulamalara 10 dakikalık aralara ile devam edilebilir.

Tüm bu çözümler göz altındaki şişliklerinin azalması için kullanılabilir. Eğer şişlikler çözümlere rağmen geçmiyorsa mutlaka en kısa sürede bir doktora danışılmalıdır.

http://www.bitkiseltedaviyollari.com/g
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder