mahihaber Göz Nezlesini Nasıl Tedavi Edebiliriz - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Göz Nezlesini Nasıl Tedavi EdebilirizGözlerdeki rahatsızlıklara çay pansumanı iyi geliyor

Gözlerdeki rahatsızlıklara çay pansumanı iyi geliyor. Gözlerde sulanma, arpacık, çapaklanma, kirpik dibi iltihabı ve göz nezlesine doğal bir yöntem: Çay pansumanı. Günlük hayatta iş sebebiyle bilgisayar başında uzun zaman çalışmak mecburiyetinde olan kişiler, saatlerce gözünü kırpmadan oyun oynayan çocuklar sürekli gözlerinde sancı ve sulanmadan şikayetçi olurlar.

Uzmanlar, bu şikayetlerden kurtulmak ve makyaj yapan kadınların gözlerinin tam temizlenmesi için ılık çay ile gercekleşen pansumanın iyi geleceğini belirtiyor. Uzmanlar, çay dışında herhangi bir madde ile gözün temizlenmemesi gerektiği hususunda da uyarılarda yer alıyor.

Gözlere yapılacak çay pansumanı ile ağrı, sulanma, arpacık, çapaklanma, kirpik dibi iltihabı ve göz nezlesinden kurtulunuyor. Gözünüzü rahatlatmanın en kolay yolu Demli çay Günlük hayatta iş nedeniyle bilgisayar başında uzun süre çalışmak zorunda olan kişiler, saatlerce gözünü kırpmadan oyun oynayan çocuklar sürekli gözlerinde ağrı ve sulanmadan şikayetçi olurlar. Uzmanlar, bu şikayetlerden kurtulmak ve makyaj yapan kadınların gözlerinin tam temizlenmesi için ılık çay ile yapılan pansumanın iyi geleceğini belirtiyor.
Uzmanlar, çay dışında herhangi bir madde ile gözün temizlenmemesi gerektiği konusunda da uyarılarda bulunuyor. Gözlere yapılacak pansuman için uzmanlar şu önerilerde bulunuyor: “Çayı demledikten sonra 15 dakika soğumaya bırakın. Ilık olan çay ile en fazla 45 saniye kadar gözlerinizi temizleyin. Bu işlem ile gözleriniz dinlenecek, rahatlayacak ve ağrılardan kurtulacaksınız. Çayın içinde bulunan teofilin maddesi damarları genişleterek göz kanallarının rahatlamasını sağlar. Çayın demledikten sonra beklemesiyle içinde oluşan antiseptik maddeler de arpacık, çapaklanma, kirpik dibi iltihabı ve göz nezlesine iyi gelir” şeklinde konuştu.

http://www.avrupagazete.com/saglik/33409-goz-nezlesini-nasil-tedavi-edebiliriz.html
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder