HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Halef Selef Müftüler Birbirine Hayırlar Diledi
2014 yılından buyana dört yıldır Konya İl Müftüsü olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Akpınar görev süresinin bitmesi ve geçtiğimiz günlerde yapılan İl Müftüsü atamasıyla görevi Ahmet Poçanoğlu’na devretti.

İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleşen veda programına, İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kısım Şefleri, vaizler, daire personelleri ile Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç katıldı.

Dört yıldır İl Müftüsü olarak görev yapan Akpınar, Diyanet Çalışanlarına ve Konya halkına yönelik verimli ve güzel hizmetler yapmaya özen gösterdiklerini ifade ederek, Makam ve mevkilerin hep gelip geçici olduğunu, önemli olanın ise kardeşlik olduğu dile getirdi. Akpınar, “Kubbede hoş bir seda bıraktık ise ne mutlu bize. Kıymetli görev arkadaşlarım! Dünya da hesaplaşmak Ahirette hesaplaşmaktan çok daha kolay. Helalleşme işini ahirete bırakıp orada birbirimiz ile yaka paça olmaktansa gelin burada veya özel olarak benimle helalleşin. Art niyetli olarak asla hiçbir personelime karşı, yanlış bir tavır içerisinde olmadım. Farkına varmadan o anki ruh halimizle kırmış, dökmüş olabiliriz. İşte bu yüzden sizinle bir araya geldim ki burada helalleşelim. Benden yana siz değerli personelime tüm haklarım helal olsun. Sizlerden de helallik istiyorum. ” dedi.

Akpınar’ın konuşmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Dr. Hamza Küçük, “irşad programlarında Akpınar hocamız ile yine çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Makam ve mevkiler değişse de hizmetler devam eder. Biz yeni atanan Sayın Müftümüz Ahmet Poçonaoğlu ve bu kutlu görevde sancağı taşıyan diğer müftülerimiz ile hizmetlere devam edeceğiz” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Yusuf Arıkan ise konuşmalarında “dört yıl süre ile İl Müftüsü olarak görev yapan Ali Akpınar hocamız, güzel hizmetlere imza attı. Bizler kendisinden razı olduk, Rabbimde hizmetlerinde razı olsun inşallah. Bizden yana hakkımız helal olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Akpınar, personeli ile musafaha ettikten sonra görevi Ahmet Poçanoğluna devretti.

Konya İl Müftülüğünde gerçekleşen görev teslim törenine İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri ve daire personeli katıldı.

Görev süresi dolan İl Müftüsü Prof. Dr.Ali Akpınar, devir teslim öncesi Poçanoğlu’na yapmış oldukları çalışmalar ve faaliyetler hakkında kısa bilgiler verdi. Karşılıklı görüşmelerin ardından Akpınar, Poçacoğlu’na görevinin hayırlar getirmesini temenni ederek çalışmalarında başarılar diledi.Ahmet POÇONAĞLU kimdir?

1956 Konya İli Altınekin İlçesi Sarnıç köyü doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Konya İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Maçka İmam- hatip Lisesi ve Kulu İmam-Hatip Lisesinde Meslek dersleri öğretmenliği görevinde bulundu. 1989 yılında Müftülük-Vaizlik sınavını kazanarak Antalya H.Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde kursu tamamladı. Akdağmadeni vaizliğine tayin edildi. Askerliğini Erzurum’da yedek subay olarak tamamladı. Yalıhüyük müftülüğü görevinden sonra Selçuk Eğitim Merkezi İhtisas Kursunu bitirdi. Doğanhisar, Güneysınır, Çamardı Müftülüğü görevlerinden sonra istifa ederek bir süre özel sektörde eğitim alanında çalıştı. 2004 yılında Kars Anadolu İmam-Hatip Lisesi Meslek dersleri öğretmenliği ile tekrar memurluğa döndü. Yaklaşık sekiz yıl Konya Merkez ve Başvaizliği görevinin ardından 2012 yılında Yozgat İl Müftülüğü’ne atandı. 2015 yılında Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi müdürlüğüne, 2018 yılında ise Konya İl Müftülüğüne atanan Poçanoğlu halen bu görevini sürdürmektedir.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz