HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı
Hz. Muhammed'in vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan önemli kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif, ramazan boyunca Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi'nde görülebilecek.

Hırka-i Şerif'in, her yıl olduğu gibi ramazanın ilk cuma günü ziyarete açılması vesilesiyle Hırka-i Şerif Camisi'nin bahçesinde düzenlenen törene, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürü Mürsel Sarı ile vatandaşlar katıldı.

Hırka-i Şerif Camii Müezzin Kayyım’ı Hafız Hami Edis'in Kur'an-ı kerim tilavetiyle başlayan programda Şair Nabiye atıfta bulunan konuşmasıyla Sırrı Er'in yaptığı tanıtım konuşmasından sonra İstanbul Müftüsü Yılmaz'ın dua okumasının ardından Hırka-i Şerif ziyarete açıldı.

Hırka-i Şerif'i görmek için cami bahçesinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlardan bazılarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Yaklaşık dört senedir restorasyon sebebiyle ibadete kapalı olan cami, Hırka-i Şerif ziyaretiyle ibadete açılacağı da edinilen bilgiler arasında idi.

Kutsal emanet, hafta içi 10.00-18.00 saatlerinde, hafta sonu ise 09.00-18.00 saatlerinde görülebilecek.

Ziyaretler, arife günü ikindi namazı sonrasına kadar sürecek. Hırka-i Şerif, Kadir Gecesi ise teravih namazı sonrası saat 02.30'a kadar ziyaret edilebilecek.

mahihaber.com'un edindiği bilgilere göre ise, Hırka-i Şerif ziyaretinde engelli, hasta, yaşlı ve hamile ziyaretçiler, sırada beklemeden görevli refakatinde engelli asansörüyle gayet rahat bir şekilde ziyeretlerini gerçekleştirebileceklerdir. Kendilerine mutlaka bir vakıf görevlisinin refakat edeceği ziyaret için www.hirkaiserifvakfi.com adresinden veya 0212 631 73 03 numaralı telefondan bilgi alınabilir, denildi.

Hırka-i Şerif'i ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, İETT'nin Ramazan Hattı otobüslerini kullanabilecek. Yaşlı, hamile ve hasta ziyaretçiler, sıra beklemeden refakatçiler eşliğinde Hırka-i Şerif'i görebilecek.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz