HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

İstanbul Müftüsü Yılmaz'ın Yoğun ProgramıDeğişik illere atanan İstanbul ilçelerinde görev yapan müftüler İstanbul Müftüsünü ziyaret ederken, Müftü Yılmaz, Gençlik Koordinatörleri ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda İstanbul’da birinci olanları makamında kabul etti.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul’un ilçelerinde görev yaparken yeni atanan il müftüleriyle bir araya geldi.

Yılmaz, müftülere çalışmalarından ötürü teşekkür edip, hayırlı olsun ve başarı dileklerinde bulunurken kendilerine birer plaket takdim etti. İstanbul’da görev yapan Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili Tokat İl Müftülüğüne, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk Karabük İl Müftülüğüne, Sultanbeyli Müftüsü Bürhan Keleş Çankırı İl Müftülüğüne, Kadıköy Müftüsü Mehmet Yaman Kırşehir İl Müftülüğüne, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun Tunceli İl Müftülüğüne atanmıştı.İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Gençlik Koordinatörleri ile biraraya gelerek tavsiyelerde bulundu.

İstanbul Müftülüğü Konferans Salonu’ndaki programda İstanbul Müftülüğü Gençlik Koordinatörlerine hitap eden Yılmaz, “Gençlerin, din hizmeti veren insanların o şefkatli nazarlarına, müşfik ellerine ihtiyacı var. Ne kadar çok insana ulaşabilirsek ve onlarla bir arada olabilirsek, bu bizim ve ülkemiz için kârdır. Dünyanın gittiği zorlu süreçte buna dur diyebilecek en önemli gücün din, dini hayat, din adamları olabileceğini düşünüyorum. Kullandığınız argümanlar merhamet, şefkat ve sevgidir. Sevgi ve rahmet Peygamberinin ümmetiyiz. Onun mesajını şefkat ve merhametle verdiğimiz sürece insanlar ister istemez etrafımızda kümeleniyor. Bu bizler için çok büyük bir kazanç ve avantajdır. Bunu çok iyi değerlendirmemiz ve manevi kâra dönüştürmemiz gerekiyor. ‘Dünyanın gidişatından Müslüman sorumludur’ diyen Muhammed İkbal, bize bunu hatırlatıyor. Uyuşturucu, ahlaksızlık kol geziyor ve insanlar savruluyor. Her türlü ahlaksızlığa özgürlük deniyor. İnsanların değerleri olmasın ve kolaylıkla savrulsun istiyorlar. İnsanların ve gençlerin uğrunda canlarını verebilecekleri değerleri varsa, oraya müdahale edebilmek zordur. Biz değerler öğreten ve aşılayan bir camiayız. Gençlere ulaşmak, bizim olmazsa olmazımızdır.”İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca ülke genelinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda İstanbul’da birinci olanları makamında kabul etti.

İstanbul Müftüsü Yılmaz ve Müftü Yardımcısı Abdurrahman Binbir, yarışmada 18 Yaş Altı Erkekler kategorisinde birinci olan Muhammet Yahya Yıldızhan, 18 Yaş Üstü Erkekler kategorisinde birinci olan Osman Önal, 18 Yaş Altı Kızlar kategorisinde birinci olan Ayşe Hümeyra Temur ve 18 Yaş Üstü Kızlar kategorisinde birinci olan Nailai Abacı’yı ağırladı. Gençlerle bir süre sohbet eden ve başarılar dileyen Yılmaz, kendilerine birer hediye takdim etti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz