HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Kütahya'da Bir İlk.... Dörtlü İhtida Merasimi
Kütahya'da 4 yıldır bir otelde çalışan Tayland uyruklu 4 kadın, İslamiyeti seçti

Tayland vatandaşı olan Tıpawan Yano (34), Kanarak Polcharee (33), Wparat Sumsup (30) ve Kanyaphat Roekyaı (21) Kütahya İl Müftülüğü’ne gelerek Müslüman olmak istediğini dile getirdiler. 

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, 4 Taylandlı kadını ve beraberindeki otel sahibi Cafer Küçük'ü makamında misafir etti. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Müftü Hazırlar, İslam dininin temel esaslarıyla ilgili bilgi verdi ve dua etti. 

Sakine, Beyza, Hatice ve Yasemin ismini alan kadınlar, Müftü Hüseyin Hazırlar'ın huzurunda, Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner ve Müftülük Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Gürsel Bayram'ın şahitliğinde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. 

Yasemin ismini alan Kanyaphat Roekyaı, zihnindeki bir çok soru işaretinin cevabını İslam’da bulduğunu, İslam dinini araştırdıktan sonra Müslüman olmaya karar verdiğini ifade etti.

Müftü Hazırlar, İhtida töreninin ardından, Müslüman olan kadınlara mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti. 4 Taylanlı kadının 4 yıldır Kütahya'nın Yoncalı Mahallesi'ndeki bir otelde işçi olarak çalıştığı belirtildi. Otel sahibi Cafer Küçük, 4 Taylandlı kadının kendi istekleriyle Budizm dininden İslamiyete geçmesinin sevindirici olduğunu ifade etti.

Beyazgazete

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz