HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Mekke ve Medine Teravih Namazlarına Hazır. İşte O İmamlar
Ramazan ayı münasebetiyle dünyanın dört bir yanından Suudi Arabistan'a gelen 2,5 milyon Müslüman Ramazan ayına kutsal topraklarda girmek için heyecan içinde beklerken, hac başkanlığı hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Tüm İslam ülkelerinde olduğu gibi Mekke ve Medine'de Ramazan hazırlıkları tamamlandı. Herhangi bir farklı bir açıklama gelmediği takdirde Türkiye ile aynı gece 15 Mayıs salı günü ilk teravih namazının kılınacağı Arabistan'da da hazırlıklar tamamlanmak üzere.

Mahihaber.com'un Suudi Arabistan'daki takipçisi Mustafa Hadidi'den edindiği bilgilere göre, iki milyonu aşkın Müslümanın, Ramazan orucunda Mekke ve Medine'de bulunmanın heyecanı içersiinde bulunduğu öğrenildi.

Hadidid, Yetkililerden aldığı bilgiye göre,  Arap ve Müslüman dünyasının birçok yerinde yıllık yaz tatiline denk gelen kutsal ay boyunca dünyanın dört bir yanından Mekke ve Medine'ye  akın ettiği ve Ramazan'ın son gününe kadar yüzbinlerce kişinin gelmesinin beklendiğini iddia etti.

Mekke'deki Ulu Camii ve Medine'deki Peygamber Camisi'nin imamları, Cuma hutbelerinde  inananların kutsal oruç ayının meyvelerini daha fazla erdemle meşgul ederek ve acı çeken insanların acılarını hafifleterek Yüce Allah'a daha yakın olmalarını istedi.

Mekke Emirliği, İki Kutsal Cami'nin Başkanlığı, belediye başkanlıkları, Harem Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, polis, trafik, Sivil Savunma ve diğer tüm bölüm ve kurumlar hacılara en iyi hizmet ve olanakları sunmak için faaliyete geçti.

Mekke'nin emirlerinden Prens Khaled El Faysal, iki kutsal caminin bakanı danışmanı ve Merkez Hac Komitesi başkanı, kutsal ay için çeşitli devlet daireleri ve kurumları tarafından hazırlanan ayrıntılı düzenlemeleri ve hazırlıkları gözden geçirdiler.

Komite toplantısını Salı günü Makkah'taki ofisinde toplayan emir, tüm yetkilileri kutsal aydaki İslam'ın en kutsal türbesine hacılar ve ziyaretçiler için kusursuz düzenlemeler ve mükemmel hizmetler sağlamaya çağırdı.

Yaklaşık 1314 otel, hacılara ev sahipliği yapmak üzere hazırlanırken yaklaşık 2 bin otobüs, sekiz milyon yolcu taşıyacak şekilde seferlere hazır hale getirildi.

Teravih Namazlarındaki İmamlar Belli Oldu

mahihaber.com'un edindiği bilgilere göre, Mekke'deki Mescidi Harem'de ve Medine'de peygamber camiinde teravih namazlarını kıldıracak imamlar da belli oldu. 


Buna göre Mekke'de teravih namazı kıldıracak olan imamların Şeyh Abdurrahman Sudais, Şeyh Saud,  Şeyh Abdullah al-Yahni, Şeyh Halidel Ghamdi, Şeyh Maher al Maaqely, Şeyh Bander ei Balilah ve Şeyh Yassir 'in olduğu söylendi.Medine'deki peygamber camiinde de teravih namazlarını Şeyh Hâlid el Muhannā, Şeyh Mahmud Halîl El-Şââh, Şeyh Ahmed al Huthayfī, Şeyh Dr Ahmed İbn Talib Hameed, Şeyh Dr Abdullah Bu'ayjaan, Şeyh Muhammed Salah Al Budair, Şeyh Dr Abdul Muhsin El Kurban'ın kıldıracağı belirtildi.

Mahihaber  / Dış Haberler Servisi

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz