HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Sendika Temcit Pilavı Gibi Isıtmaya Devam Ediyor
Bayram çalışmaların fazla mesai ücreti alan imamlara ikramiye verilmesini isteyen Diyanet iş koluna ait bir sendikanın temcit pilavı gibi her yıl bu isteğini tekrarlaması dikkat çekti.

Hükumetin torba yasaya koyduğu başkaca bir geliri olmayan emekliler için bayram ikramiyesini öne sürerek, bu ikramiyeden kendilerinin de faydalandırılmasını isteyen Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL yazılı açıklama yaptı.

Ünal açıklamasında; “Hükumetin, emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında 1.000'er TL tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi ile ilgili düzenlemesi Sendikamız Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak yıllardır talep ettiğimiz bir talepti. Bunu geç kalmış bir uygulama olarak görmekle birlikte desteklediğimizi belirtiyoruz” dedi.

Sendika başkanının bile yıllardır tekrarladığını beyan ettiği talebi görenlerin "temcit pilavı" olarak nitelendirmesi de dikkat çekti.

Diyanet çalışanlarının onca sorunu varken konusu para olan talepleriyle öne çıkan sendikanın eylemlerinde daha yapıcı olmalarını isteyen üyeleri bu konunun gündeme gelmesinden de sıkıldıklarını belirtti.

Ünal konu ile ilgili "Sendikamızın yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanları için istediği bayram ikramiyesi verilmesinin bir an önce yürürlüğe konulmasını beklemekteyiz” dedi.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz