HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Takiyyeci İnce Namaz Kılanları Şikayet EtmişCumhurbaşkanı seçildiğinde dindarlara güvence veren Muharrem İnce'nin 2005 yılında TBMM'ye verdiği dilekçe ortaya çıktı.

CHP cumhurbaşkanı adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Rize mitinginde "Yalan söylüyorlar. Muhafazakar insanlara diyorlarki Muharrem İnce cumhurbaşkanı olursa bizim başörtümüze yaşam şeklimize karışır. Geç kardeşim bu işleri geç! İnsan kız kardeşinin baş örtüsüne karışır mı? Buradan söz veriyorum, nerede istersen orada tak." ifadelerini kullanmıştı. İnce, daha önceki röportajlarında da "Ben muhafazakar bir ailenin devrimci bir çocuğuyum. İlkokul 4‘te Ayetel  Kürsi’yi en çabuk ben ezberledim. Çocukluğumda Kuran kursuna gittim." demişti. İnce'nin 2005 yılında TBMM'ye verdiği dilekçeyi Savcı Sayan sosyal medya hesabından paylaştı.

Muharrem İnce, Yalova Atatürk İlköğretim Okulu'nda Din Kültürü dersinde öğrencilerin öğretmenleri tarafından camiye götürülüp, namaz kıldırılması konusuyla ilgili dilekçesinde yazdığı soruların Milli Eğitim Bakanı tarafından cevaplandırılmasını istiyor. İnce, dilekçesinde "3 Aralık 2005 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan "Camide din dersi" başlıklı haberde Yalova Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin öğretmen Emin Albayrak tarafından Yalova Merkez Camii'ne götürülerek çocuklara abdest aldırıp namaz kıldırıldığı görülmektedir." diyerek sorularını sıralıyor.

Dindarların yaşam tarzına karışmayacağına dair şimdilerde güvence veren Muharrem İnce, dilekçesinde öğretmen Emin Albayrak'ın irticai faaliyetten soruşturma geçirip geçirmediğini soruyor ve izin veren yetkililere soruşturma açılmasını istiyor. İşte Muharrem İnce'nin o dilekçesi;


kadirli.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz