HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Tüm Türkiye'de Camiler Ramazan Ayına HazırRamazan ayına sayılı günler kala Türkiye'deki tüm cami ve mescitlerde temizlik çalışmaları yapıldı, Ramazan ayında ifa edilen mukabele, teravih namazı ve itikaf için hazır hale getirildi.

İl ve ilçe müftülüklerinden edinilen bilgilere göre, kentteki cami ve Kur'an kurslarında, Ramazan dolayısıyla çeşitli programlar düzenlenecek.

Türkiye genelinde bulunan cami ve Kur'an kursunda, Ramazan ayı boyunca mukabele programları yapılacak, ,hatimli teravih namazı kılınacak ve bazı camilerin müştemilatında bir ay boyunca iftar verilecek. Ayrıca binlerce camide itikafa girilebilecek ve Kadir Gecesi'nde merkezi camiler sabaha kadar açık olacak.

Kuran kurslarının  tamamında, hanımlara Ramazan ayına mahsus olmak üzere öğle namazı öncesinde mukabele programları yapılacak.

Yapılan açıklamalarda; Ramazan Ayı’nın huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirilmesi için diğer tüm çalışmalarda olduğu gibi temizlik noktasında da özveri ile hareket edildiği ve ülke genelindeki camilerin hem dış hem de iç bölümlerinin kapsamlı olarak temizlendiği belirtildi.

Açıklamada, "Camilerimizi Ramazanı Şerife her yönden hazırlamaya gayret gösterdik. Teravih namazları, mukabeleler ve diğer ibadetlerimiz için her yönden hazır hale getirdik. Camilerimizde her yıl olduğu gibi mukabelemiz olacak. İmsak ve sahur zamanlarında ezanlar okunduktan hemen sonra, imsak mukabelelerimiz yapılacak. Şehrimizin seçkin hafızlarınca bu mukabeleler yapılacak denilirken vatandaşların hangi camilerde hatimle teravih, hangilerinde itikaf hangilerinde iftar verileceği, Kadir gecesinde açık olan camileri, enderun usulü teravih kılınacak camileri Diyanet'in Ramazan sayfasından ve il, ilçe müftülüklerinden öğrenebileceği" şeklinde belirtildi.

Hangi camide ne var tıkla öğren

mahihaber


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz