HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Türkiye'de 19 TL Olan Fitre Kıbrıs'ta 25 TL


Kıbrıs Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, Ramazan Ayı öncesinde ülke genelinde görev yapan din görevlileriyle bir araya geldi. Atalay, fitre miktarının 25 TL olarak belirlendiğini belirtti.

KKTC Din İşleri Başkanlığı’na ait Dörtyol Kültür Evi Konferans Salonunda bugün gerçekleşen toplantıya, Din İşleri Başkan Yardımcıları Fahrettin Öğdü ve Mustafa Küçük, Din Görevlileri Sendikası Genel Sekreteri Cengiz İşkey, Din Görevlileri Derneği Başkanı Gökan İnik ve ülke genelinde görev yapan imam ve müezzinler katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü başlayacak “Ramazan Ayı” öncesinde camilerde alınacak tedbirlere değinen Başkan Atalay, Ramazan ayında yapılacak Hizmetler ve 20 Haziran’da başlayacak Yaz Dönemi Dini Bilgiler Kursları öncesi hazırlıklar gibi konularda bilgiler aktardı.

2018 yılı Fitre miktarının alt sınırının 25 TL olarak belirlendiğini aktaran Talip Atalay, hatimle teravih namazı, itikâf konusu, mukabele, camilerde görevli değişimi ve camilerde yapılacak vaazlar gibi konularda görüşlerini aktardı, din görevlilerinin bu hususlara ilişkin sorularını cevapladı.

Toplantı sonunda, 2018 Yılı Ramazan Ayı’nda kullanılmak üzere Din İşleri Başkanlığınca hazırlanan Ramazan İmsakiyesi cemaate ulaştırılmak üzere din görevlilerine teslim edildi.

Bilindiği gibi, Diyanet İşleri Başkanlığınca Ramazan öncesinde belirlenen fitre miktarı bu sene 19 lira olarak ilan edilmişti.

mahihaber / Dış haberler
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz