HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yeni Düzende Diyanet İşleri Başkanlığı'na Büyük Görev
Millet ve yatırım düşmanı muhalefetinde iştirak edeceği ve Recep Tayyip Erdoğan'nın en az %57'lik oy çokluğu ile bayrağı taşımaya devam edeceği Başkanlık sistemine yani 24 Haziran seçimlerine az bir süre kaldı.

"Muhalefet partilerinin seçim beyannamelerini izledim, cumhurbaşkanı adaylarının açıkladığı manifestoları inceledim. Muhalefetin söylem ve vaatleri iki noktada toplanıyor. 1- Mega projelerin iptali. 2- Yeni olarak eski parlamenter sisteminin önerilmesi." diyerek yapıcılıktan çok yıkım gücü olmaya çalışan hainler ittifakı olan CHP. IYI; HDP. SP'nin siyasi haritasını ortaya koyan Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın aklındaki yeni sistemin detaylarını yazdı:

Selvi yazısında, Muharrem  İnce’nin yerli otomobil projesini durduracağı yönündeki açıklamasının yanısıra "Kimi Ankara-Sivas hızlı trenine, kimi Çanakkale Köprüsü’ne, kimi Kanal İstanbul’a karşı çıkıyor. Yatırımları iptal etmeyi vaat ediyorlar. Millet yatırımı iptal edene değil, daha iyisini yapacak olan oy verir. Yatırım demek, istihdam demek. Yatırım demek, büyüme demek. " diyen Selvi  "Millet yatırımlara karşı çıkanı sevmez." diyerek Erdoğan'ın yatırımlarını görenlerin ve bundan memnun olanların çokluğu ile kazanacağını ifade etti.

Selvi yazısında "24 Haziran’dan sonra yeni sisteme geçilecek. Cumhurbaşkanlığı hükümeti kurulacak. AK Parti’de yeni sisteme dönük bir çalışma yürütülüyor. İcra kabiliyeti yüksek, teknokrat özellikleri ağır basan bir kabine düşünülüyor. Siyaset, Cumhurbaşkanı’na bırakılıyor. Seçimlerden sonra netleştirileceği için bu çalışmaya şimdilik taslak diyebiliriz. Ana omurgası şekillenen yeni sistemle ilgi bilgi vermek istiyorum." diyerek 4 büyük kurumun Cumhurbaşkanlığı'nın yardımcısı konumuna yükseleceğini ifade etti.

Selvi  bakanlıkların sayısının 14'e düşürüleceğini ifade ettiği yazısında şunları da ifade etti."Sistemin başında Cumhurbaşkanı yer alıyor. MİT, Genelkurmay ve Savunma Sanayisi Cumhurbaşkanlığı’na bağlanıyor. Cumhurbaşkanı’nın dört yardımcısı var.

1- Planlama ve İdareyi Geliştirme Başkanlığı
2- Turizm Geliştirme Başkanlığı
3- Diyanet İşleri Başkanlığı
4- Üst Kurullar

Yazının tamamı için tıklayınız
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz