HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yol Üstündeki Cami Trabzon'u Karıştırdı
Trabzon’da Eyüboğlu ailesinin bağışladığı cami ve arazisi istimlak edildi. Merak uyandıran istimlak bedelinin kimde olduğu belirlenemeyince yeni camiye kaynak sağlanması için dernek kuruldu, yol ortasındaki yeni caminin inşaatına başlandı.

Karadeniz Gazetesinden Şükran Atalar’ın haberine göre, Trabzon’un Ortahisar İlçesi 1 Nolu Beşirli Mahalesinde Eyüboğlu ailesi tarafından bağışlanan cami ve arazisinin Karayolları tarafından 900 bin lira civarında bedelle istimlak edilmesinin ardından mahallenin girişindeki yolların ortasında, yeni bir caminin yapımına başlandı.

Ancak cami tartışmalarında odağı haline geldi.

Yeni Caminin, 1 Nolu Beşirli Sahil Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin bağışlarıyla yapıldığı belirlenirken, yıkılan caminin istimlak bedelinin ise kimde olduğu merak konusu oldu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, paranın ilk etapta kendi hesaplarına yatırıldığını ancak sonradan hazineye aktardıklarını söylediler...

Caminin bulunduğu alan için Büyükşehir Belediyesinden ruhsat alındığı belirtilirken caminin yapımında belediyenin her hangi bir kaynak sağlamadığı kaydedildi. Öte yandan caminin yolların ortasında kalması vatandaşlar tarafından “Cami yapılması gerekirdi, ama yolların ortasında yapılması tuhaf” diye değerlendirdi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz