HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Almanya'da 5 Diyanet Görevlisi Ağır Yaralandı. Terör mü Kaza mı ?
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Altena kentinde, bir kadın sürücünün cami çıkışındaki vatandaşlara çarpması sonucu 5 Türk vatandaşı ağır yaralandı.

Ajansların geçtiği habere göre, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Altena kentinde cami çıkışında yarı açık bir kamyonet, kaldırımda yürüyen 5 Türk vatandaşının üzerine daldı. Kazada aralarında Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı din görevlilerinin de bulunduğu 5 kişi yaralandı. Helikopter ile hastaneye kaldırılan yaralıların tedavisi devam ediyor.

İŞTE YARALANAN DİN GÖREVLİLERİ

Yaralıların  Mikdat Güçlü, Niyazi Topçu, Mehmet Topal ve Yusuf Şahin olduğu öğrenildi. Din Görevlisi Mikdat Güçlü Münster, Niyazi Topçu ise Duisburg şehrinde tedavi altına alındı.

DİTİB Altena Mevlana Cami ise yaptıkları açıklamada Din Görevlisi Mikdat Güçlü’nün kolunda ve kalçasında bulunan bir kaç çatlak haricinde durumunun iyi olduğu ve iki gün müşahede altında kalacağı belirtilirken, Yusuf Şahin‘inde hafif yaralı olduğu bildirildi. Niyazi Topcu’nun tedavisi sürerken, Mehmet Topal‘ın ise hayati tehlikesinin sürdüğü kaydedildi.

Alman Polisi sessizliğini koruyor. Açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Geçtiğimiz günlerde Avusturya'nın ırkçı Başbakanı Sebastian Kurz, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne bağlı imamları sınır dışı etme kararı aldıklarını açıklamıştı. Kurz'un kararı Müslüman dünyasında tepkilere neden olurken, Avrupa'daki aşırı sağcı gruplar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Bu kararın ardından böyle bir olayın gerçekleşmesi olası terör saldırısı şüphesini güçlendiriyor.

Şimdi Alman hükümetine ve polisine soruyoruz Kasıt mı ? Kaza mı.. Olayın nedeni kısa zamanda açıklanmaz ise "barbarlığınız" tescil edilmiş olacaktır.

Hele ki kazada yararlananların Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı din görevlilerinin de bulunduğu 5 kişinin olması dikkat çekici bir hal almaktadır.

Avusturya camileri kapatmakla cami duvarına işeyen köpek gibi muamele görmek zorunda kalacaktır. Türk atasözü "eceli gelen köpek cami duvarına işer" der.

Sakın bu olayın arkasında sinsi planlarınız olmasın. Bugün Almanya, Avusturya ve Fransa gibi ülkelerde kanında Türklük dolaşanların sayısı safi ırkınız kadardır.

Kaşınmayın.

Kaynak: come-on.de / Mahihaber Dış Haberler servisi


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz