HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Amasya Valisi "Hafızımızla Gurur Duyuyoruz"
Amasya Valisi, ödüle doymayan hafız müezzini makamında kabul ederek, gurur duyduğunu dile getirdi.

Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, katıldığı yarışmalarda Türkiye'nin ve Amasya'nın gururu haline gelen hafız müezzin kayyım Hasan Bedirhan'ı, ,il müftüsü Abdülkadir Kesvelioğlu ile birlikte valilik makamında kabul ederken, "Hafızımız ilimizi gururlandırmıştır, başarılarının devamını dilerim" dedi

Ziyaret ile ilgili olarak valilikten yapılan açıklamada şunlar ifade edildi.

"Sofular Camii Müezzinimiz Hasan Bedirhan 20-30 Nisan 2018 tarihleri arasında İran Tahran’da düzenlenen 125 ülkeyi temsilen 125 hafızın katıldığı Dünya Hafızlık Yarışması’nda dördüncü olarak ilimizi gururlandırmıştır.

Ayrıca 20-30 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ve 130 ülkeyi temsilen 130 hafızın katıldığı yarışmada da dünya ikincisi olmuştur.

Hasan Bedirhan daha önceki yıllarda da ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak pek çok derece almıştır. 2004 yılında Türkiye üçüncülüğü ve Dubai’de dünya on birinciliği, 2005 yılında Türkiye birinciliği ve Cezayir’de dünya altıncılığı, 2008’de Türkiye ikinciliği ve 2010 yılında Türkiye birinciliği dereceleriyle başarılarını devam ettirmiştir.

Valimiz Dr. Osman Varol İl Müftümüz Abdülkadir Kesvelioğlu ile birlikte Valiliğimizi ziyaret eden Hasan Bedirhan’ı tebrik ederek hediye verdi ve başarılarının devamını diledi."

Mahihaber / Amasya
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz